ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна відкриває новий фронт у грі Minecraft для боротьби з російською дезінформацією

Велика Епоха

(Damian Dovarganes/AP Photo)
ʼ

У четвер Україна, охоплена війною, відкрила новий фронт у боротьбі з російською дезінформацією через відеоігри, запустивши гру, яка відтворює солевидобувне місто Соледар у Донецькій області, пише Reuters.

Запущена українською офіційною платформою для збору коштів UNITED24, гра Minesalt відтворює 16 реальних локацій в Україні, включаючи кілька залів із солі, світлову галерею та музей на сервері Minecraft, який належить Microsoft.

"Minesalt – це противага російській пропаганді, яка використовує Roblox та Minecraft", – зазначила Ярослава Гресь, координаторка UNITED24.

Амбасадори платформи (мільярдер Річард Бренсон, футболіст Олександр Зінченко та астронавт Скотт Келлі) – є персонажами гри та будуть супроводжувати гравців у віртуальних шахтах.

Росія вторглася в Україну у 2022 році, а в січні минулого року її війська захопили Соледар, який є однією з найбільших соляних шахт Європи.

Росію звинувачують у використанні таких ігрових онлайн-платформ, як Roblox (RBLX.N), і Minecraft, для просування своєї пропаганди.

Президент Microsoft Бред Сміт заявив у квітні минулого року, що компанія протидіє спробам російських агентів "проникнути" в ігрові онлайн-спільноти, в тому числі пов'язані з Minecraft.

Хоча Minesalt не створений у партнерстві з Microsoft, він використовує унікальні шрифти Minecraft з дозволу розробника Mojang Studios і материнської компанії Microsoft.

UNITED24 збирає пожертви на вебсторінці проєкту або за посиланням у грі. Отримані пожертви підуть на відбудову школи, в яку влучила ракета, йдеться у повідомленні платформи для збору коштів.

Платформа була запущена в травні 2022 року і на сьогодні зібрала понад 600 мільйонів доларів, повідомляється на її сайті.