ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Посол Росії не з'явився після того, як Польща викликала його через ракету, що увійшла в повітряний простір країни

Велика Епоха
Вибух ракети в небі над містом під час російського ракетного удару в Києві, Україна, 24 березня 2024 року. (Gleb Garanich/Reuters)

Посол Росії в Польщі не з'явився в понеділок на зустріч в МЗС Польщі, куди його викликали через російську крилату ракету, яка порушила польський повітряний простір на вихідних, повідомив речник польського міністерства, пише AP News.

Послу Росії Сергію Андрєєву мали вручити ноту протесту після того, як російська ракета на 39 секунд увійшла в повітряний простір країни-члена НАТО в неділю на тлі російської атаки на Західну Україну.

Павло Вронський, речник МЗС Польщі, повідомив журналістам у короткій заяві біля будівлі міністерства, що Андрєєв не прийшов на зустріч, і що його неявка змусила варшавський уряд замислитися над тим, "чи здатен він належним чином представляти інтереси Російської Федерації у Варшаві".

Вроньский заявив, що Віденська конвенція про дипломатичні зносини "чітко визначає обов'язки посла в державі перебування".

Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що "вимагатиме пояснень" від Росії у зв'язку з порушенням її повітряного простору – останнім з кількох інцидентів з моменту початку війни Москви проти України понад два роки тому.

Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський поінформував Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про деталі інциденту по телефону в понеділок, йдеться в заяві міністерства.

Сікорський підкреслив, що війна Росії проти України також загрожує безпеці країн-членів НАТО, йдеться в заяві.