ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Безпілотники – ключ до здобуття переваги над Росією, – начальник Генштабу ЗСУ

Велика Епоха
(Головнокомандувач ЗСУ / Commander-in-Chief of the AFU)

Розвиток безпілотних систем, або дронів, є ключовим для надання Києву переваги над "чисельно переважаючими" російськими військами, заявив у понеділок пізно ввечері головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

"Розвиток застосування безпілотних систем – це мій пріоритет", – сказав Сирський у Telegram після зустрічі зі своїм заступником Вадимом Сухаревським. "Ми шукаємо асиметричні рішення, щоб отримати якісну перевагу над чисельно переважаючим противником".

Зростаюче використання безпілотників обома сторонами переміщує конфлікт з поля бою до ударів по військовій, енергетичній та транспортній інфраструктурі одна одної.

Володимир Путін, який у неділю отримав ще шість років влади після перемоги на президентських виборах в Росії, заявив, що московські війська мають перевагу на полі бою в Україні, і пообіцяв продовжувати свою військову операцію.

Президент України Володимир Зеленський у рамках військової реформи у лютому розпорядився створити окремий вид Збройних сил України, який займатиметься безпілотними літальними апаратами. Сухаревського призначили відповідальним за розробку безпілотних систем та їх використання солдатами.

Військові аналітики кажуть, що безпілотники потенційно можуть дати Україні технологічну перевагу над Москвою, враховуючи її дефіцит артилерійських снарядів та інших більш традиційних видів озброєнь. Але російська індустрія безпілотників також стрімко розвивається.

Оскільки безпілотники стають меншими, більш смертоносними і можуть літати далі, Україна в останні місяці використовувала їх для атак на нафтопереробні заводи в Росії, виводячи з ладу приблизно 7% її нафтопереробних потужностей у першому кварталі.

Атаки українських повітряних і морських безпілотників на Чорноморський флот Росії в Криму, деякі з яких були успішними, також спонукали російське міністерство оборони пообіцяти на вихідних захистити флот від майбутніх атак.