ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Apple досягла мирової угоди на суму 490 мільйонів доларів через коментарі Китаю

Велика Епоха
(Istockphoto)

Компанія Apple досягла позасудової угоди про виплату 490 мільйонів доларів акціонерам, які звинуватили титана iPhone у неправдивих заявах щодо його бізнесу в Китаї у 2018 році, пише Reuters. 

Акціонери критикували керівництво Apple, зокрема генерального директора Тіма Кука, за заяву в листопаді 2018 року про те, що бізнес компанії в Китаї залишається на плаву, навіть якщо він сповільнюється.

Мирова угода, яка була подана в п'ятницю, майже через п'ять років після початку справи, має бути затверджена федеральним суддею в Окленді.

У той час Apple страждала від уповільнення китайської економіки, а також від напруженості у відносинах між Китаєм і Сполученими Штатами.

Відповідаючи на запитання під час конференц-дзвінка, Кук сказав, що Туреччина, Індія, Бразилія та Росія були єдиними країнами з економікою, що розвивається, де відчувався тиск на продажі.

"Я б не відносив Китай до цієї категорії", – сказав він.

Однак у наступному кварталі Apple опублікувала прибуток, який не досягнув запланованого рівня вперше з моменту приходу Кука до керівництва компанією у 2011 році.

Окрім Apple, акціонери на чолі з Радою графства Норфолк на сході Британії також подали колективний позов проти Кука та фінансового директора Луки Маестрі.

Слухання щодо затвердження угоди призначено на 30 квітня.