ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина і Словаччина залишаються противниками надання Україні будь-якої зброї для боротьби з вторгненням

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський (другий ліворуч) вітає своїх колег з Польщі Радослава Сікорського (ліворуч), Словаччини Юрая Бланара (праворуч) і Угорщини Петера Сіярто (другий праворуч) під час зустрічі в Празі, Чехія, в четвер, 21 березня 2024 року. (AP Photo/Petr David Josek)

Чотири країни Центральної Європи залишаються глибоко роз'єднаними щодо шляхів вирішення війни Росії проти України, заявили в четвер міністри закордонних справ цих країн.

Міністри закордонних справ Чехії, Польщі, Угорщини та Словаччини зустрілися в четвер і обговорили чеський план придбання боєприпасів, яких гостро потребує Україна, у третіх країнах за межами Європейського Союзу, пише AP News.

"Необхідно посилити підтримку України в усіх сферах, включаючи військову допомогу", – заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Згідно з планом, чехи прагнуть отримати 800 000 артилерійських снарядів для України. Чеські лідери раніше заявляли, що перші снаряди мають бути доставлені в Україну не пізніше червня.

За словами чеських лідерів, до ініціативи приєдналися щонайменше 18 країн.

Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський назвав чеський план "чудовою ідеєю".

"Ми дуже раді зробити свій внесок", – сказав він. Сікорський сказав, що Польща надасть кошти, а також допоможе доставити боєприпаси на фронт.

Натомість міністри закордонних справ Угорщини та Словаччини заявили, що не готові змінити свою категоричну відмову надавати зброю Україні.

"Угорщина не надсилала і не буде надсилати ніякої зброї в Україну", – заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Позиція Словаччини не змінилася, оскільки "конфлікт не має військового вирішення", заявив міністр закордонних справ країни Юрай Бланар.