ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шкідливі звички заважають зберігати чистоту у вашому домі

Велика Епоха
Не робіть того, що зводить ваші зусилля з прибирання нанівець. (Ezra Bailey/Getty Images/TNS)

Ми всі хочемо мати чистий будинок: крім санітарно-гігієнічного аспекту, є щось заспокійливе та приємне в тому, щоб жити в охайному приміщенні. Проте, незважаючи на всі зусилля, наші будинки знову й знову потребують прибирання.

Хочете вірте, хочете ні, але є звички, відмовившись від яких, ви допоможете своєму будинку залишатися чистим, навіть якщо будете прибирати рідше.

Ось кілька порад.

1. Не носіть у будинку вуличне взуття

"Витративши всього кілька секунд на те, щоб зняти взуття, коли ви приходите додому з вулиці, ви заощадите кілька годин на прибиранні порохотягом. Не кажучи вже про бактерії та мікроби, які не потраплятимуть до житлових приміщень", — пише Мері Марлоу Леверетт, експертка з прибирання в The Spruce, у своїй статті "Брудна дюжина", опублікованій у журналі Cleaning Made Easy.

2. Закривайте кришку унітаза перед змивом

Ця кришка потрібна не тільки для того, щоб ви не впустили в унітаз зубну щітку. Дослідження показали, що змив унітазу з піднятою кришкою може поширити частинки забрудненого аерозолю на відстань до 1,5 метрів, що зводить нанівець усю дезінфекцію, проведену у ванній кімнаті. Щоб зберегти поверхні чистими, закривайте кришку перед змивом і закликайте всіх у сім’ї робити те саме.

3. Утримуйте в чистоті інструменти для прибирання

"Брудна швабра або губка накопичують бруд і бактерії", — пише Леверетт у книзі "Прибирання — це просто".

"Приділяйте час ретельному очищенню інструментів після кожного використання, промиваючи в гарячій воді з додаванням дезінфекційного засобу. Періодично замінюйте інструменти на нові".

4. Частіше періть кухонні рушники

Кухонні рушники легко забруднюються, навіть якщо ви використовуєте їх тільки для того, щоб витерти чисті руки. Вони поширюють бактерії та інші забруднення щоразу, коли ви користуєтеся рушниками. Намагайтеся прати їх частіше.

5. Читайте інструкції

Мало що засмучує більше, ніж коли засіб для чищення не працює так, як очікувалося.

"Можливо, ви не прочитали інструкцію", — пише Леверетт. "Більшість засобів для чищення не діють миттєво".

Багато з інструкцій допомагають використовувати продукт ефективно, особливо якщо ви проводите дезінфекцію. Тому уважно читайте інструкції та точно дотримуйтесь їх.

6. Не довіряйте всьому, що ви бачите в Інтернеті

Вірусні відеоролики про прибирання можуть бути цікавими, але не всі вони дають ті результати, на які ви розраховуєте. Ставтеся до таких порад критично.

7. Не затягуйте з прибиранням

"Більшість із нас знаходять причини, щоб відкладати прибирання", — пише Леверетт. "Але якщо ви та ваша сім'я щодня робитимете потроху: завантажуватимете й спорожнятимете посудомийну машину, пратимете білизну й пилотяжитимете одну-дві кімнати, то прибирання всього будинку не буде таким уже й непосильним завданням".

Складіть короткий щоденний список справ або розподіліть завдання між усіма членами сім'ї: приділяючи кілька хвилин щодня, ви позбавите себе багатогодинного прибирання у вихідні.

За матеріалами The Epoch Times