ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міненерго США надасть кредит $2,6 млрд канадській гірничодобувній компанії, пов’язаній із Китаєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Міністерство енергетики США виділило понад два мільярди доларів кредиту канадській гірничодобувній компанії. Вона збудує шахту в Неваді, де виявлено найбільші у США запаси літію. Утім, експерти стурбовані зв'язками компанії з Китаєм.

Уряд США виділить більш ніж два мільярди доларів кредиту канадській компанії, яка, ймовірно, має зв'язки з Китаєм. Вона називається Lithium Amerycas і займається будівництвом літієвої копальні в штаті Невада. Там виявлено найбільші запаси літію у США.

Цей метал – один із найважливіших компонентів для електромобілів. Але США видобувають лише близько 1% його світового обсягу.

Кредит покликаний розвивати виробництво екологічно чистої енергії у масштабах країни. Утім, є побоювання щодо зв'язків канадської компанії з Китаєм.

Найбільшим акціонером Lithium Amerycas був китайський гірничодобувний гігант Ganfeng. Однак, щоб отримати федеральні кредити, Lithium Amerycas мала виключити Китай зі своїх ланцюжків постачань.

У 2023 році компанія General Motors заявила, що замінить Ganfeng як найбільшого акціонера Lithium Amerycas. Водночас сама Lithium Amerycas розділилася на дві частини.

У березні цього року з'явилися новини про те, що Ganfeng придбає 15-відсоткову частку в іншому проєкті – Lithium Argentyna.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube