ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр фінансів США стурбована потоком дешевої продукції з Китаю в галузі зеленої енергетики (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Потік дешевого експорту з Китаю загрожує глобальній зеленій економіці. Міністр фінансів США Джанет Єллен висловлює стурбованість тим, що надлишок виробництва Пекін викидає на світовий ринок.

Ситуація плачевна для таких секторів, як сонячна енергетика, електромобілі та літій-іонні батареї, на яких тримається «зелена» енергетика.

КНР виробляє понад вісімдесят відсотків усіх сонячних панелей світу. Китайські компанії майже витіснили європейські. Американські також ледь виживають на тлі китайської конкуренції.

Китай підтримує низькі ціни завдяки державним субсидіям. Товари настільки дешеві, що американські компанії не можуть скласти їм конкуренцію, навіть з огляду на субсидії з боку уряду, а також мита на імпорт.

У галузі електромобілів понад 60 відсотків світового продажу припадає на Китай.

Президент Байден попередив, що Пекін має намір домінувати на автомобільному ринку в майбутньому. Він уже ініціював розслідування щодо китайських «розумних» автомобілів.

У лютому цього року одна з американських торгових організацій заявила, що дешеві китайські автомобілі можуть вбити американський автопром.

Засновник Tesla Ілон Маск висловив аналогічні побоювання. Китайський автовиробник BYD недавно обійшов Теслу за світовими продажами. Маск попередив, що якщо Вашингтон не встановить торговельних бар'єрів, китайські автовиробники знищать більшість автомобільних компаній світу.

Китай також домінує в індустрії літій-іонних акумуляторів. Саме ці батареї живлять електромобілі.

Країна контролює майже шістдесят відсотків світового ринку батарей для електромобілів, а також виробляє понад вісімдесят відсотків компонентів, що використовуються в батареях електромобілів. Деякі американські виробники батарей досі покладаються на продукцію КНР.

Раніше Китай демпінгував ціни на сталь та алюміній.

Єллен заявила, що порушить питання про демпінговий експорт під час майбутнього візиту до Китаю. Щоправда, поки що незрозуміло, коли саме відбудеться поїздка.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube