ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін здійснює транснаціональні репресії в Канаді

Велика Епоха
Члени діаспори Хамед Есмаїліон, Грейс Волленсак, Мехмет Тохті та Юрій Новодворський виступають на Громадському розслідуванні іноземного втручання у федеральні виборчі процеси та демократичні інститути, Оттава, 27 березня 2024 року. (Adrian Wyld/The Canadian Press)

Агенти Комуністичної партії Китаю, які маніпулюють політиками, фізична й словесна образа прихильників Фалуньгун, а також поширення спровокованої режимом ненависті через засоби масової інформації — ось лише деякі з проблем, з якими стикається спільнота Фалуньгун у Канаді, як було заявлено 27 березня під час розслідування іноземного втручання.

Представники груп діаспори, які повідомляють, що зазнали нападок з боку іноземної держави, відкрили новий раунд слухань у рамках Громадського розслідування іноземного втручання в Оттаві.

Мета розслідування — заслухати свідчення про втручання у федеральні вибори 2019 і 2021 років. Однак воно розпочалося зі свідчень представників громад, які зазнають нападок з боку іноземних суб'єктів і є жертвами транснаціональних репресій.

Грейс Волленсак, виступаючи від імені спільноти Фалуньгун, докладно розповіла про те, що вона назвала "великою кампанією іноземного втручання та репресій" у Канаді, яку проводить Китайська комуністична партія (КПК) протягом останніх двох десятиліть.

Вона описала Фалуньгун як медитативну практику з моральним вченням, представлену в Китаї в 1992 році. До 1999 року Фалуньгун набув величезної популярності, що, за її словами, частково пояснює, чому КПК почала переслідувати цю групу.

Принципи Фалуньгун — правдивість, співчуття і терпимість — "несумісні з комуністичною атеїстичною ідеологією", — сказала пані Волленсак, додавши, що тодішній лідер КПК Цзян Цземінь, який ухвалив рішення про викорінення групи, побачив у її популярності загрозу своїй владі.

За її словами, кампанія репресій у Китаї охоплює наклеп, тюремне ув'язнення, примусову працю, тортури й насильницьке вирізання органів. У Канаді використовується ціла низка тактичних дій. Наприклад, агенти режиму від імені послідовників Фалуньгун розсилають образливі електронні листи політикам, щоб дискредитувати групу.

У Канаді також відбуваються "постійні" фізичні та словесні напади на послідовників Фалуньгун з боку агентів КПК, зокрема одного практикувальника тримали "під дулом пістолета" під час акції протесту біля китайського консульства у Ванкувері.

В іншому інциденті послідовницю з Торонто зустріли біля дверей будинку й погрожували відібрати дітей за те, що вона відкрито вимагала звільнення своєї сестри й дівера, яких було незаконно ув'язнено в Китаї через їхню віру у Фалуньгун.

"В іншому випадку вікна її машини були розбиті, а балкон залитий людськими екскрементами", — сказала вона.

Пані Волленсак також розповіла про те, що КПК контролює китайськомовні ЗМІ, щоб демонізувати групу, а канадські ЗМІ іноді вводили в оману, використовуючи лексику КПК для опису практикувальників.

Чоловік зриває мітинг Фалуньгун біля консульства Китаю, Калгарі, 21 серпня 2017 року. (Handout)

Пані Волленсак також розповіла про те, як муніципальні чиновники Канади після поїздок до Китаю відмовлялися від підтримки Фалуньгун або вживали заходів, щоб придушити їхні протести проти китайського режиму.

У 2006 році тодішній мер Ванкувера Сем Салліван звернувся до суду, щоб скасувати акцію Фалуньгун біля китайського консульства. "Коли я приїжджаю до Китаю, вони поводяться зі мною як з імператором", — сказав пан Салліван в інтерв'ю газеті Vancouver Sun того ж року.

Вплив Пекіна також відчувався 2010 року, коли тодішній мер Оттави Ларрі О'Браєн, повернувшись із поїздки до Китаю, відмовився від підтримки прокламації про визнання прихильників Фалуньгун через взяте на себе "зобов'язання", повідомила газета Ottawa Citizen. Міська рада обійшла мера стороною і одноголосно схвалила прокламацію на честь Фалуньгун, що місто продовжувало робити і в наступні роки.

Пані Волленсак послалася на всеосяжну доповідь, опубліковану Асоціацією Фалунь Дафа Канади в жовтні 2023 року, в якій описуються масштаби тактики переслідування КПК у Канаді та дається низка рекомендацій.

Вони охоплюють публічний осуд переслідування Фалуньгун з боку КПК, санкції щодо китайських дипломатів і чиновників, які беруть участь у діяльності з проникнення і переслідування, а також введення реєстру іноземних агентів.

За матеріалами The Epoch Times USA