ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нетаньяху відновлює спроби закрити катарський телеканал "Аль-Джазіра" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху в понеділок відновив спроби закрити катарський супутниковий телеканал "Аль-Джазіра" в Ізраїлі, пообіцявши вжити "негайних заходів" для закриття місцевого офісу станції, поки триває війна в Газі.

Через кілька годин після того, як представник його партії заявив, що парламент буде скликаний для ратифікації необхідного закону, Кнесет схвалив законопроєкт, що дозволяє тимчасове закриття в Ізраїлі іноземних мовників, які вважаються загрозою національній безпеці.

Закон, схвалений у понеділок, дозволить Нетаньяху і кабінету міністрів безпеки закрити радіостанцію на 45 днів з можливістю продовження і діятиме до кінця липня або до завершення великих військових операцій в Газі.

Ані головний офіс телеканалу в Ізраїлі, ані катарський уряд у Досі не відповіли на прохання про коментар. Аль-Джазіра, яка жорстко критикує військову операцію Ізраїлю в Газі, звідки вона веде цілодобові репортажі, раніше звинувачувала Ізраїль у систематичних обстрілах своїх офісів і співробітників.

Міністр зв'язку Шломо Караї звинуватив "Аль-Джазіру" у заохоченні воєнних дій проти Ізраїлю. "Неможливо миритися з тим, що засіб масової інформації з посвідченням пресслужби уряду і з офісами в Ізраїлі діє зсередини проти нас, особливо у воєнний час", – сказав він.

Ізраїльські чиновники вже давно скаржаться на висвітлення подій "Аль-Джазірою", але не вживають жодних заходів, пам'ятаючи про те, що Катар фінансує палестинські будівельні проєкти в секторі Газа, що розглядається всіма сторонами як засіб запобігання конфлікту.

Однак дозвіл уряду закрити місцеві представництва іноземних медіагруп викликав занепокоєння з боку Сполучених Штатів, головного союзника Ізраїлю, які заявили, що збереження свободи преси є критично важливим.

"Якщо це правда, то такий крок викликає занепокоєння", – заявила прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу для журналістів.

Після війни в Газі, що почалася 7 жовтня з транскордонних вбивств і викрадень людей ісламістами з ХАМАСу, які домінують в анклаві, Доха виступала посередником у переговорах про припинення вогню, в результаті яких Ізраїль повернув частину захоплених заручників.

Однак переговори про друге запропоноване перемир'я, схоже, нікуди не ведуть. У січні Нетаньяху публічно закликав катарців посилити тиск на ХАМАС. У Катарі знаходиться політичний офіс угруповання і кілька високопоставлених чиновників ХАМАС.

На запитання, чи може загроза проти "Аль-Джазіри" бути частиною такого тиску, речник ізраїльського уряду Аві Хайман не дав прямої відповіді, хоча й назвав канал таким, що "виливає пропаганду протягом багатьох-багатьох років".

"НАЛЕЖНИЙ ПРОЦЕС"

Під час брифінгу Хайман додав, що, можливо, це був натяк на те, що "Аль-Джазіра" може звернутися до суду з позовом проти будь-якого закриття: "Існує належна правова процедура, тому ми ще не дійшли до неї".

Міністр зв'язку Ізраїлю 15 жовтня звинуватив телеканал у підбурюванні на користь ХАМАСу і в тому, що він наражає ізраїльські війська на засідки. "Аль-Джазіра" та уряд Дохи не відреагували на ці звинувачення.

Наступного місяця Ізраїль, схоже, пощадив катарську станцію, натомість наказавши припинити місцеве мовлення меншого ліванського проіранського каналу "Аль-Маядін" відповідно до надзвичайного законодавства про засоби масової інформації.

Законопроєкт, який має бути ратифікований у понеділок, пройшов перше читання в Кнесеті в лютому.

За даними палестинських органів охорони здоров'я, під час піврічного військового наступу Ізраїлю в Газі загинуло понад 32 000 палестинців, у тому числі 63 за останні 24 години.

За ізраїльськими підрахунками, під час нападу 7 жовтня ХАМАС вбив 1200 осіб і взяв 253 заручники.