ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Представники Франції та Китаю обговорили питання торгівлі і закінчення війни в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Міністри закордонних справ Франції і Китаю в понеділок обговорили питання торгівлі та війни в Україні напередодні запланованого візиту до Франції китайського лідера Сі Цзіньпіна навесні цього року.

Стефан Сежурне на переговорах зі своїм колегою Ван Ї в китайській столиці багато в чому повторив позицію, яку виклали європейські лідери, зокрема прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який відвідав Пекін минулого тижня.

"Ребалансування нашого економічного партнерства є пріоритетом, як і для наших європейських партнерів", — сказав Сежурне на спільній прес-конференції з Ваном. "Європейський союз — дуже відкритий ринок, найвідкритіший у світі. Але нинішній дефіцит із деякими країнами, включно з Китаєм, для нас неприйнятний".

Європейські чиновники висловили стурбованість тим, що наплив недорогих електромобілів китайського виробництва може порушити виробництво і призвести до скорочення робочих місць у Європі. ЄС проводить розслідування, чи не дають китайські державні субсидії на електромобілі несправедливої переваги китайським експортерам. Європейські компанії, що працюють у Китаї, скаржаться на те, що нещодавні зміни в законах про національну безпеку зробили інвестування та ведення бізнесу в країні ризикованішим.

З китайського боку офіційні особи висловлюють заклопотаність з приводу стратегії "зниження ризиків", яку проводить ЄС, щоб не залежати від будь-якої однієї країни в поставках життєво важливих товарів і корисних копалин. Ван повідомив про розуміння позиції Європи, але висловив сподівання, що вона не вплине на настрої в ділових колах.

"Я вважаю, що факти доводять і доводитимуть, що Китай являє собою скоріше можливості для Європи, ніж ризики", — сказав він. "Дві сторони є партнерами, а не противниками".

Він також заявив, що Китай готовий імпортувати більше "високоякісних французьких товарів і послуг" і працює над розв'язанням проблем, що викликають заклопотаність європейських компаній, включно з обмеженнями на передачу даних за кордон.

Сежурне наголосив, що Європа не стає протекціоністською і залишається відкритою для інвестицій, що, можливо, стосується спроб залучити китайських автовиробників та інші компанії до створення робочих місць через будівництво заводів у Європі, а не експорту продукції з Китаю.

Жоден з міністрів закордонних справ не згадав китайське антидемпінгове розслідування щодо імпорту французького бренді, яке, поряд з перевіркою електромобілів у ЄС, може стати передвісником торговельної війни.

Що стосується війни в Україні, Франція очікує, що Китай, як велика країна, передасть Росії чіткі сигнали. Однак Китай займає іншу позицію щодо війни, ніж Європа і США, які підтримують Україну.

За словами Сежурне, Франція має намір підтримувати тісний діалог з Китаєм, щоб сприяти пошуку шляхів до міцного миру в Україні.