ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Софії та Бухаресті скасували паспортний контроль після приєднання до Шенгенської зони (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Аеропорти Софії та Бухареста в неділю зняли пункти перевірки паспортів для тих, хто вилітає до більшості країн-членів Європейського союзу або прибуває з них, оскільки Болгарія і Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони відкритого туризму.

Дві країни досягли угоди наприкінці минулого року про приєднання до європейської зони вільних подорожей повітрям і морем після того, як Австрія виступила проти повного членства, включно з наземними переходами, заявивши, що Румунія і Болгарія повинні зробити більше для запобігання нелегальній імміграції.

"Звичайно, це чудове досягнення для Болгарії, яке полегшує життя нам, болгарам", — сказав Мінчо Юруков, який прибув в аеропорт Софії з Берліна. "Крім того, ми відчуваємо себе європейцями, а це дуже важливо, переліт набагато приємніший, жодних перевірок".

Міністр внутрішніх справ Калін Стоянов заявив журналістам у неділю, що Болгарія має стати повноправним членом Шенгенської зони до кінця цього року, а це значить, що прикордонні пункти буде знято для людей і товарів, які подорожують автомобільним і залізничним транспортом.

Прем'єр-міністр Румунії також заявив, що країна розраховує завершити переговори про сухопутні кордони цього року.

"Я вітаю скасування перевірок на внутрішніх повітряних і морських кордонах. Це великий успіх для обох країн", — йдеться в заяві голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

"Разом ми будуємо сильнішу, більш єдину Європу для всіх наших громадян", — сказала вона.

Болгарія та Румунія долучилися до регіональної поліцейської ініціативи разом з Австрією, Грецією та Словаччиною, щоб протистояти потоку мігрантів.

Минулого місяця прикордонне агентство Європейського союзу Frontex заявило, що потроїть кількість своїх співробітників у Болгарії, щоб допомогти зупинити потік людей, які перетинають кордон блоку з Туреччини.