ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рівень води в Оренбурзі та інших містах Росії і Казахстану продовжує підвищуватися (ВІДЕО)

Велика Епоха
380 50 023 22 63

У четвер у російському місті Оренбург спостерігалося підвищення рівня води внаслідок найсильнішої за століття повені.

Потоки талої води змусили понад 120 000 осіб покинути свої будинки в Уральських горах, Сибіру і Казахстані, оскільки великі річки (такі як Урал, що впадає через Казахстан у Каспій) вийшли з берегів.

Жителі міста Оренбурга розповіли Reuters, що води Уралу піднялися стрімко і набагато вище за граничний рівень, змусивши їх тікати з дітьми і домашніми тваринами.

"Це сталося дуже швидко вночі", — сказала 71-річна Таїсія, мешканка Оренбурга, міста з населенням 550 000 осіб, розташованого за 1200 км на схід від Москви. "На той час, як я зібралася, я вже не могла вийти".

Цілі райони міста опинилися під водою, а рівень води в Уралі стрімко піднявся до 10,87 метра.

Губернатор Оренбурзької області Денис Паслер повідомив президенту Володимиру Путіну, що ситуація досягла піку, але рівень води ще зростатиме. За його словами, затоплено 11 972 будинки, і якщо вода підніметься ще вище, то під загрозою опиняться ще 19 412 осіб.

Найсильніше повінь торкнулася російського Уралу і північного Казахстану, хоча вода також піднімається в південних районах Західного Сибіру, і в деяких місцях поблизу Волги, найбільшої річки Європи.

Рівень води також піднімався в Тюмені, де евакуювали 7 291 особу, і в Кургані, де евакуювали 6 151 особу. Пік паводку на річці Ішим у Тюменській області Росії припаде на 23-25 квітня.

Після того як у п'ятницю Урал прорвав греблю в Орську, розташованому вище за течією від Оренбурга, деякі жителі висловили обурення тим, як місцева влада відреагувала на ситуацію, зажадали збільшення компенсацій і звернулися по допомогу до Путіна.

У Курганській області, розташованій уздовж річки Тобол, рівень води продовжує підвищуватися. За словами губернатора Вадима Шумкова, близько 14 000 робітників працюють цілодобово, щоб підняти 30-кілометрову Курганську набережну. У місті Курган рівень води становить трохи менше 4 метрів, сказав Шумков.

Казахстан також сильно постраждав. Міністерство з надзвичайних ситуацій повідомило в четвер, що кількість евакуйованих становить понад 98 000 осіб, а у восьми регіонах країни продовжує діяти надзвичайний стан.

За даними міністерства, рятувальники видалили із затоплених районів 8,8 мільйона кубічних метрів води. Уряд Казахстану повідомив, що рух обмежено на сотнях кілометрів доріг в Актюбінській, Акмолинській, Атирауській, Костанайській, Мангістауській і Північно-Казахстанській областях.

За словами рятувальників, цього року поєднання чинників спричинило незвично сильну повінь. Ґрунти були заболочені перед зимою, а потім замерзли під глибокими сніговими завалами, які дуже швидко розтанули під час підвищення весняної температури і сильних дощів.