ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США і Японія модернізують альянс для протидії Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Спільні зусилля у протидії Китаю. Президент Байден оголошує про найбільш значне оновлення альянсу Вашингтона з Японією з часу його підписання понад 70 років тому.

На пресконференції з японським прем'єром Байден заявив, що на горизонті – нові спільні військові навчання США, Великої Британії та Японії. Вашингтон також розглядає можливість приєднання Японії до пакту безпеки між США, Великою Британією та Австралією.

Пакт складається з двох частин. Перша спрямована на озброєння Австралії атомними підводними човнами для протистояння китайській агресії. Це пов'язано з тим, що зростання військової потужності Пекіна турбує сусідів Австралії по Індо-Тихоокеанському регіону.

Друга частина пакту визначає важливість ролі Японії в оборонному і технологічному співробітництві. Відповідно до неї два японські астронавти приєднаються до майбутніх місій США на Місяць.

На знак дружби Японія подарує США 250 нових сакур, щоб замінити ті, що зрубали біля Припливного басейну у Вашингтоні під час ремонту греблі.

Кісіда переглянув оборонну стратегію Японії з урахуванням можливого вторгнення Китаю на Тайвань. Він планує подвоїти витрати на оборону до 2% ВВП до 2027 року.

Це виведе Японію на третє місце за військовими витратами після США та Китаю.

Токіо також прискорює розроблення ракет нового покоління, здатних вражати цілі в Китаї та Північній Кореї. Японія закупила ракети у США та зняла заборону на експорт, щоб мати можливість передавати Сполученим Штатам ракети Patriot.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube