ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Олексій Навальний написав секретні мемуари перед смертю, повідомила його дружина

Велика Епоха
Юлія Навальна, дружина покійного російського опозиціонера Олексія Навального, на Мюнхенській конференції з безпеки (МСК) у день, коли було оголошено, що Олексій Навальний помер у в'язниці, Мюнхен, Німеччина, 16 лютого 2024 року. (REUTERS/Kai Pfaffenbach/Pool/File Photo)

Російський опозиційний політик Олексій Навальний перед смертю написав автобіографію, яку буде опубліковано наприкінці цього року, заявила в четвер його вдова Юлія Навальна. Існування мемуарів його оточення тримало в секреті протягом багатьох років, пише Reuters.

Вдова Навального повідомила в пості на сайті X, що її чоловік почав писати мемуари під назвою "Патріот" 2020 року, після того як його отруїли нервово-паралітичною речовиною, і він був доправлений в Німеччину на лікування.

За її словами, книга вийде 22 жовтня одночасно 12 мовами.

"Я зовсім не так уявляла собі, як Олексій писатиме свою біографію. Я думала, що нам буде за 80, і він буде сидіти за комп'ютером біля відчиненого вікна і друкувати", — сказала Навальна.

"Але все склалося так, як склалося. Жахливо і дуже, дуже несправедливо. Проте Олексій почав писати книгу саме тоді (2020 року) і несподівано швидко втягнувся в процес".

"Йому подобалося згадувати події свого життя у зв'язку з подіями в країні. Наприклад, він із задоволенням описував своє дитинство", — розповіла Навальна.

Кіра Ярмиш, прессекретарка Навального, розповіла, що Навальний почав диктувати їй фрагменти книжки, поки лікувався в Німеччині за два місяці після отруєння, і що він закінчив книжку, перебуваючи у в'язниці після повернення в Росію 2021 року.

"Я чула, як люди говорили про його пости (у соціальних мережах) із в'язниці: "Олексій так добре пише, я б хотів, щоб він написав книгу!". І мені хотілося плескати в долоні й кричати: "Він пише! Він пише! Але ми домовилися тримати все в секреті. Тепер із секретами покінчено", — сказала Ярмиш.

Видавництво Penguin Books UK у своїй заяві на сайті X назвало книгу "повною історією життя Навального і закликом продовжувати справу, заради якої він пожертвував своїм життям".

У США автобіографія виходить у видавництві Alfred A. Knopf.

"Розповідаючи про нього, ми не тільки вшановуємо його пам'ять, а й надихаємо інших відстоювати те, що правильно, і ніколи не випускати з поля зору цінності, які дійсно мають значення", — цитує Навального Knopf.

Минулого місяця Путін назвав смерть Навального "сумною" і заявив, що був готовий передати політика Заходу в рамках обміну ув'язненими, за умови, що той ніколи не повернеться в Росію.