ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

4000 жителів китайського села протистоять поліції через руйнування Зали предків

Велика Епоха
Жителі села тримають плакат «Рішуче виступайте проти знесення Зали предків, захищайте справжній Зал предків і ніколи не здавайтеся». (Weibo/HK01news)

24 квітня в селах Шуйвей і Хуанган району Футянь, що входить до складу мегаполіса Шеньчжень, близько 4000 жителів зіткнулися з поліцією, протестуючи проти руйнування Зали предків. Дехто прийшов зі стільцями й заблокував вхід на станцію метро C2 Shenzhen, поруч із місцем, де стояла Зала предків. Вони тримають у руках таблички з написами «Рішуче виступайте проти знесення Зали предків, захищайте справжній Зал предків і ніколи не здавайтеся».

«Стара родова святиня нікому не заважала і простояла там 300 років», — розповіла Bitter Winter («Гірка зима») одна жінка: «Хоча інцидент свідчить про неповагу до наших священних традицій, здебільшого ця історія пов'язана з грошима. У цьому районі реалізується проєкт нового будівництва, один із найбільших в окрузі. Владі начхати на руйнування історичних будівель, якщо вони вважають, що зможуть отримати з цього прибуток».

Зруйнований зал і протестувальники, які протистоять поліції.

«Звичайно, — сказав один чоловік в інтерв'ю "Гіркій зимі", — влада рада придушити символ наших вірувань. Вони вважають шанування предків забобонами. Хоча я згоден, що гроші — це головний стимул».

Зал предків до руйнування.

Зали предків особливо популярні в районі Шеньчженя, де родовід і наявність спільних предків та прізвища досі створюють міцні зв'язки, які часто поширюються і на родичів, що живуть за кордоном. Вважається, що духи предків живуть у цих святилищах і благословляють тих, хто їх відвідує. Похорони та весілля також часто святкуються в родових святилищах під прихильним поглядом предків.

У районі Шеньчженя жителі сіл вступили в боротьбу з червоногвардійцями, які під час Культурної революції зруйнували або перепрофілювали тисячі Залів предків. Сьогодні їм знову доводиться боротися за збереження своїх культурних і духовних символів проти подвійного зла — нехтування духовністю з боку КПК і спекуляції землею.

За матеріалами BITTER WINTER