ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежі на заході Канади спричинили евакуацію та занепокоєння щодо якості повітря (ВІДЕО)

Велика Епоха
Дим здіймається від лісової пожежі (Youtube/скриншот)

Перші в цьому сезоні великі лісові пожежі поширилися приблизно на 8 000 гектарів по всій Західній Канаді в неділю, коли влада видала наказ про евакуацію громади в Британській Колумбії і попередила про погану якість повітря в провінціях.

У Британській Колумбії тисячі мешканців регіонального муніципалітету Північних Скелястих гір були евакуйовані, оскільки пожежа поширилася на 2 483 гектари.

Мер регіонального муніципалітету Північних Скелястих гір Роб Фрейзер в телевізійному інтерв'ю заявив, що більшість з 3500 мешканців Форт-Нельсона та його околиць були евакуйовані.

Перша нація Форт-Нельсона, що знаходиться за сім кілометрів від міста, також видала наказ про евакуацію корінної громади Фонтас.

По той бік кордону, в Альберті, мешканців Форт МакМюррея, нафтового вузла, який зазнав значних збитків від лісових пожеж у 2016 році, попросили підготуватися до від'їзду.

У неділю влада заявила, що пожежа вщухла, але очікується, що вона збільшиться з підвищенням температури.

Очікується, що вітер з південного сходу відсуне пожежу від головної автомагістралі в бік річки Атабаска.

За словами Фрейзера, причиною пожежі стало дерево, повалене сильним вітром на лінію електропередач.

Шість екіпажів лісових пожежників, 13 гелікоптерів і повітряних танкерів приборкували вогонь у неділю, повідомила влада Альберти.

Оповіщення про евакуацію було оголошено у Форт МакМюррей, Сапрай Крик Естейтс і поширилося на Грегуар Лейк Естейтс та індустріальний парк Рікардс-Лендінг.

Хоча безпосереднього ризику для цих громад немає, попередження гарантує, що мешканці будуть готові до евакуації, якщо умови зміняться.

Дим у Форт МакМюррей в суботу був спричинений пожежами на півночі Британської Колумбії, заявила влада Альберти.

У неділю Міністерство охорони навколишнього середовища Канади опублікувало спеціальну заяву про якість повітря, яка поширюється на територію від Британської Колумбії до Онтаріо.

Федеральний уряд попередив, що Канаді загрожує ще один «катастрофічний» сезон лісових пожеж, оскільки він прогнозує вищі за норму весняні та літні температури на більшій частині країни, що посилюється погодними умовами Ель-Ніньйо.

Канада пережила одну з найтепліших зим з низьким рівнем або відсутністю снігу в багатьох регіонах, що викликає побоювання напередодні спекотного літа, яке спровокує пожежі в лісах і диких землях на тлі триваючої посухи.