ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підліток, застрелений поліцією в Австралії, був учасником програми дерадикалізації (ВІДЕО)

Велика Епоха
Комісар поліції Західної Австралії Кол Бланш виступає на пресконференції в Перті, Австралія, 5 травня 2024 року. (Australian Broadcasting Corporation via AP)

16-річний підліток, озброєний ножем, був застрелений поліцією після того, як він поранив чоловіка в місті Перт на західному узбережжі Австралії, повідомила влада в неділю. Хлопець проходив програму дерадикалізації після того, як два роки тому привів у дію саморобний вибуховий пристрій у шкільному туалеті, заявила у вівторок поліція, пише AP News.

Підліток поранив кухонним ножем чоловіка на парковці господарського магазину в суботу ввечері, після чого поліція вбила його одним пострілом. Хлопець написав спільникам у текстовому повідомленні: «Сьогодні ввечері я вступаю на шлях джихаду заради Аллаха».

Це вже третій гучний злочин із ножем, що сколихнув Австралію за останні тижні після поранення двох священнослужителів Ассірійської православної церкви в Сіднеї та нападу на торговельний центр у Сіднеї, в якому загинули шестеро людей і ще дюжина була поранена.

Комісар поліції Західної Австралії Кол Бланш повідомив, що хлопчик, убитий у Перті, був добровільним учасником програми протидії насильницькому екстремізму, що фінансується з федерального бюджету, з 2022 року, коли він влаштував вибух у туалеті середньої школи Россмойн, яку він відвідував. Підліток проходив лікування від психічних розладів, а також екстремістських нахилів.

«Потрапляння до програми CVE автоматично свідчить про те, що у нас є побоювання з приводу його поведінки і мислення», — сказав Бланш в інтерв'ю радіостанції Perth Radio 6PR.

Департамент освіти штату повідомив, що тоді ніхто не постраждав і вибух не завдав шкоди. У заяві департаменту йдеться про те, що з 14-річним учнем було проведено всі необхідні процедури, оскільки були побоювання з приводу екстремізму.

Поліція провела розслідування вибуху, але хлопчикові не було висунуто жодних звинувачень, повідомила влада.

Поліція Західної Австралії не виявила жодних зв'язків між хлопчиком із Перта і ймовірною мережею підлітків-екстремістів у місті Сіднеї на східному узбережжі.

Після нападу в сіднейській церкві 15 квітня 16-річному підлітку висунули обвинувачення у скоєнні терористичного акту. Під час подальшого розслідування ще шістьом підліткам висунули обвинувачення у скоєнні злочинів, пов'язаних із тероризмом.

Поліція стверджує, що семеро були частиною мережі, яка «дотримувалася релігійно мотивованої екстремістської ідеології, заснованої на насильстві».

Бланш сказав, що швидка реакція трьох поліцейських під час інциденту в Перті врятувала життя людей.