ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава НАТО під час візиту до Києва заявив, що потоки озброєнь до України збільшаться

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції на тлі нападу Росії на Україну, Київ, Україна, 29 квітня 2024 року. (REUTERS/Thomas Peter)

У понеділок очільник НАТО Єнс Столтенберг заявив українцям, що члени його альянсу не виконали своїх обіцянок щодо військової допомоги в останні місяці, але сказав, що тепер потік зброї та боєприпасів збільшиться, пише Reuters.

Під час неоголошеного візиту до України генеральний секретар трансатлантичного військового альянсу провів переговори з президентом Володимиром Зеленським і мав виступити перед українським парламентом, Верховною Радою.

Його візит — третій з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року — відбувається у важкий для України час на полі бою. Після невдалого українського контрнаступу минулого року російські війська перехопили ініціативу – принаймні частково через брак зброї та боєприпасів у західних партнерів Києва.

«Я також буду дуже чесним з президентом Зеленським і з Верховною Радою, що союзники по НАТО не виконали того, що ми обіцяли протягом останніх місяців», – сказав Столтенберг у поїзді, який віз його до Києва в понеділок.

«Сполучені Штати витратили шість місяців на узгодження пакету, а європейські союзники не надали боєприпасів, які ми обіцяли. Але тепер я впевнений, що все зміниться», – сказав він.

Столтенберг вказав на те, що Конгрес США схвалив пакет допомоги Україні на суму понад 60 мільярдів доларів, який швидко підписав президент Джо Байден, а прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак минулого тижня оголосив про "рекордно високі" зобов'язання перед Києвом.

Він також зазначив, що Німеччина погодилася надати Україні нову систему протиповітряної оборони Patriot, а Нідерланди збільшили свою допомогу Києву. Він сказав, що очікує на інші "нові зобов'язання".

«Це матиме значення – так само, як відсутність підтримки мала значення», – сказав він, натякаючи на невдачі України на полі бою.

Він сказав, що росіяни заплатили «високу ціну за незначні територіальні здобутки», і Україна все ще може змінити ситуацію.

«Ще не пізно для України перемогти. Але саме тому так важливо, щоб союзники по НАТО зараз насправді зробили те, що ми обіцяли, і щоб ми перетворили ці зобов'язання на реальні поставки зброї і боєприпасів, і я тепер впевнений, що це станеться».