ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кулеба назвав припинення консульських послуг чоловікам за кордоном справедливістю

Велика Епоха
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та його колега з Латвії Байба Браже після покладання квітів до Стіни пам'яті українських солдатів, біля Михайлівського Золотоверхого собору, Київ, Україна, 26 квітня 2024 року. (AP Photo/Francisco Seco)

Міністр закордонних справ України в п'ятницю заявив, що припинення надання консульських послуг чоловікам призовного віку за межами країни —це питання справедливості, пише AP News.

На думку Дмитра Кулеби, така політика забезпечить справедливе ставлення до чоловіків, які перебувають в Україні, і до тих, хто покинув її.

«Йдеться про справедливість — справедливість між українськими чоловіками за кордоном і українськими чоловіками всередині України», — сказав він.

Цього тижня Україна отримала пакет військової допомоги від США після кількох місяців суперечок у Конгресі. Але крім зброї, Україні потрібні війська. Раніше цього місяця Україна знизила призовний вік з 27 до 25 років у спробі збільшити чисельність своєї армії.

Останнє рішення уряду означає, що чоловіки у віці 18-60 років не зможуть продовжити свої паспорти, доки не повернуться в Україну. Деякі опозиційні політики та правозахисники розкритикували цей крок, заявивши, що він може позбавити українців доступу до послуг і пільг, а також спонукати чоловіків шукати статус біженця в інших країнах.

Кулеба зазначив, що до українців, які втекли від війни, у приймаючих країнах ставляться краще, ніж до біженців із багатьох інших частин світу.

«Усім, що вони мають зараз у цих країнах, вони завдячують цьому факту — своєму українському громадянству», — сказав Кулеба на прес-конференції разом зі своїм латвійським колегою Байбою Браже. «І ці люди не повинні забувати про це, коли стверджують, що держава Україна їм щось винна. Вони не повинні забувати, що вони винні державі Україна набагато більше».

Кулеба висловив сподівання, що країни, в яких мешкають переміщені українці, розділять логіку та підхід українського уряду.

Польща, де проживають сотні тисяч українців, заявила, що готова допомогти забезпечити повернення додому чоловіків військового віку. У заяві міністерства оборони йдеться, що «Польща готова допомогти Україні у зв'язку з потребами української армії», і що для узгодження домовленостей будуть потрібні двосторонні переговори.

Браже заявила, що Латвія підтримує цілі українського уряду щодо забезпечення його необхідними людьми, але не бере на себе зобов'язань щодо конкретних дій. Вона сказала, що латвійська влада «вестиме діалог із нашими українськими колегами, щоб переконатися, що буде зроблено все необхідне».

«Україна бореться за всіх нас», — сказала вона. «Це і наша безпека».