ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після смертоносного торнадо в Оклахомі шторм обрушився на Середній Захід США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок на Середній Захід США обрушилися зливи, поривчасті вітри і торнадо, наступного дня після того, як смерч пронісся невеликим містом в Оклахомі, де загинула щонайменше одна людина, пише AP News.

Торнадо були помічені у вівторок у деяких районах Мічигану, Індіани та Огайо, а в деяких районах Іллінойсу, Кентуккі та Міссурі було оголошено спостереження за торнадо, за даними Національної метеорологічної служби.

На південному заході Мічигану два торнадо пронеслися над містом Портедж недалеко від Каламазу. Офіс шерифа повідомив, що в цьому районі повалено безліч дерев і ліній електропередач. Будівлю компанії FedEx було зруйновано, але представник компанії повідомив, що, незважаючи на серйозні пошкодження, постраждалих із серйозними травмами немає.

Центр прогнозування штормів Національної метеорологічної служби заявив про більш ніж десяток повідомлень про торнадо, що пройшли з вечора понеділка до початку вівторка в центральній частині США.

Вісім смерчів було зафіксовано в Оклахомі, а в Канзасі, Південній Дакоті, Айові, Небрасці, Міссурі та Теннессі було зафіксовано не менше одного торнадо.

Смертоносний торнадо, що обрушився в понеділок увечері на Оклахому, пронісся через містечко Барнсдалл із населенням 1 000 осіб, розташоване за 40 хвилин їзди на північ від Талси. Це вже другий торнадо, що обрушився на Барнсдалл за останні п'ять тижнів: 1 квітня смерч із максимальною швидкістю вітру 145-161 км/год пошкодив будинки, повалив дерева і стовпи електропередач.

Мер Барнсдалла Джонні Келлі повідомив, що одна людина загинула, а одна зникла безвісти після урагану в понеділок. У вівторок вранці влада почала додаткові пошуки зниклого чоловіка.

«Найскладніше для мене як для мера — це те, що це невелика громада», — сказав Келлі. «Я знаю 75-80 % жителів цього міста».

За даними Дорожнього патруля Оклахоми, у понеділок увечері в районі Барнсдалла було пошкоджено щонайменше 30-40 будинків. На аерофотозйомці видно, що кілька будинків перетворилися на купу уламків. Сильної шкоди було завдано і підприємству з виробництва воску площею 65 гектарів. Будинок для людей похилого віку в Барнсдаллі евакуював мешканців, оскільки витік газу не вдалося перекрити через пошкодження, завдані штормом.

Губернатор Оклахоми Кевін Стітт, який оглянув у вівторок руйнування від смерчу, сказав, що метеорологи оцінили його як потужний торнадо зі швидкістю вітру до 322 км/год. За словами Стітта, він і лідери законодавчої влади домовилися виділити в бюджеті цього року 45 мільйонів доларів на допомогу населеним пунктам.

Увесь тиждень у США обіцяє бути штормовим. Очікується, що східні райони США і Південь отримають основну частину негоди до кінця тижня, зокрема в Індіанаполісі, Мемфісі, Нешвілі, Сент-Луїсі та Цинциннаті — містах, де мешкає понад 21 мільйон осіб.

Відео по темі: