• Інтернет-залежність: «тенета» розставлені

  • Четвер, 17 червня 2010 року
Схоже, термін «інтернет-залежність» має все більше права на існування. Як показують недавні дослідження та соціологічні опитування, віртуальна он-лайн дійсність стає невід'ємною частиною життя нового покоління.

Як повідомляє The New York Times («US Students Suffering From Internet Addiction: Study»), в Університеті штату Меріленд було проведено дослідження, в якому брали участь близько 200 студентів. Усіх учасників попросили на 24 години відмовитися від будь-якої участі в житті інтернет-спільноти, а також інших медіа-джерел.

До кінця «випробувального терміну» дослідники отримали шанс спостерігати класичний «синдром-скасування», що нагадує подібні синдроми при наркоманії та алкоголізмі. Тривожність, занепокоєння, гостре бажання знову скористатися медіа-ресурсами і втрата здатності продовжувати звичайний ритм життя - були властиві багатьом учасникам. Деякі навіть відчули самотність, яку давно не відчували.

Найбільшу потребу студенти відчували в соціальних мережах, електронній пошті, обміні миттєвими повідомленнями (СМС, Skype або Isq).  Найменше молодих людей турбувала відсутність контролю за поточними новинами в світі.

Крім формування залежності, щоденне тривале перебування людини перед комп'ютером, може призвести до проблем з імунітетом, викликати порушення гормонального стану, а також стати причиною психічних порушень.

Розвиток інтернет-технологій наділяє нас новими можливостями, однак він також несе з собою негативні моменти. Згубний вплив непотрібного контенту і сайтів з «низьким змістом», сильно діє на формування психіки підростаючого покоління.

І в цьому випадку відповідальність за виховання підлітків лежить на батьках, які повинні інформувати дітей про всі підводні камені та особливості цього нового виду людської культури. Обмеження часу перебування підлітка за екраном комп'ютера також може перешкоджати виникненню залежності.

Час, проведений за комп'ютером з віртуальною сотнею друзів у соціальних мережах, не зрівняється з грою в футбол із двома справжніми!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...