• Здоровий оптимізм: бачити зірки в брудній калюжі

  • Понеділок, 28 червня 2010 року
Кожен із нас бачить світ у різних фарбах. Незважаючи на те, якою є об'єктивна реальність, для нас вона завжди суб'єктивна. Чим більш оптимістично ми дивимося на навколишню дійсність, тим здоровішими ми стаємо.

Як говориться у відомому афоризмі «хтось дивиться в калюжу і бачить брудну воду, а хтось - бачить, як у ній відбиваються зірки». І це дійсно так. Наше ставлення - це не тільки особливість внутрішнього світу або характеру. Погляд на навколишні події, як довели вчені, може істотно впливати на наш фізичний стан.

Виявилося, що позитивність та оптимізм можуть продовжити життя. Оптимістичні люди мають менше проблем зі здоров'ям, труднощів на роботі та в особистому житті. Вони більш енергійні, спокійні, доброзичливі, щасливі й менше страждають.

Група вчених з університету в Пітсбурзі, зіставивши результати аналізу стану здоров'я близько 100 тисяч жінок, виявила позитивний вплив оптимізму на здоров'я. Найбільш оптимістичні жінки на 30% мають більш низьку ймовірність захворювання серцево-судинною патологією і на 14% - ризик передчасної смерті, повідомляє ivillage.com.

Як сказала керівник досліджень Гіларі Тіндл: «Оптимісти, мабуть, мають більш низький ризик смерті, навіть незважаючи на вплив усіх визначальних факторів таких, як куріння, цукровий діабет, гіпертонія, рівень доходів і расу».

Таке дослідження проводилося також у Клініці Майо. Вчені впродовж 40 років визначали емоційний настрій і стан здоров'я багатьох людей. Перевіривши загалом 7000 людей, вони виявили, що чверть із них мали песимістичний характер і на 30% вищий ризик передчасної смерті в порівнянні з оптимістами.

Здорові зміни

Згідно з висновками досліджень, ослик Іа має менше шансів, ніж Вінні-Пух прожити довге щасливе життя. Але це не означає, що він не спроможний змінити цю гнітючу перспективу.

Якщо навколишнє середовище повергає Вас у смуток, значить, настав момент, коли необхідно змінити ставлення. Навчиться цінувати радісні моменти і насправді цінні речі. Або не приділяйте уваги дрібницям. Проявіть доброзичливість до того, хто наступив Вам на ногу, і Ви помітите різницю.

Це зробити нелегко, адже змінити доведеться себе самого. Однак це може принести більше користі для здоров'я, ніж Ви очікуєте!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...