Багато людей, які страждають на цукровий діабет або мають початкові прояви захворювання, не знають про нього. Незважаючи на те, що це досить серйозне захворювання, багато людей мають низький рівень інформованості про нього.

Основним механізмом розвитку цукрового діабету є абсолютна або відносна недостатність гормону інсуліну, в результаті чого розвивається порушення утилізації глюкози з крові і включення її в енергетичні процеси. Тому маркером діабету є підвищений рівень цукру в крові натще.

Діабет може призвести до розвитку різних ускладнень, оскільки  механізми його розвитку пов'язані з загальним порушенням процесів обміну речовин і трансформації вуглеводів. Він здатний ускладнити перебіг серцево-судинних захворювань, може призвести до сліпоти, ураження нирок, периферичних нервів і судин.

Як правило, більшість людей навіть не здогадуються про власну захворюваність. Але ще більше людей мають стан, що передує діабету. І це легко змінити, якщо вести здоровий спосіб життя.

Знайти та знешкодити

Якщо Ви відчуваєте спрагу та сухість у роті, слабкість, якщо у Вас часте сечовипускання, і якщо Ви маєте велику кількість жирових відкладень, Вам варто перевірити рівень цукру в крові. Швидше за все, він буде підвищений.

Якщо він дійсно підвищений, і Ви хочете змінити це, почніть вести здоровий спосіб життя. Чим раніше Ви почнете, тим більше шансів ніколи більше не згадати про діабет. Ось кілька рекомендацій, яких необхідно дотримуватися при профілактиці діабету.

•Підвищіть свою фізичну активність та позбудьтесь зайвих кілограмів. Регулярні вправи або біг підтюпцем протягом 30 хвилин на день допоможуть повернути здоровий вигляд та усунути жирові відкладення.

•Основний акцент у харчуванні робіть на клітковину та складні вуглеводи, такі як зелень, овочі, висівковий хліб, злаки. Чим грубшим буде помел зернових, тим краще. Особливо важливо їсти їжу, що містить складні вуглеводи на сніданок на початку дня.

•Не переїдайте. Коли людина довгий час не вживала їжу, вона відчуває сильний голод і тому може буквально накинутись на їжу. Відчуття насичення приходить до нас не відразу, тому існує ймовірність переїсти. У зв'язку з цим не наїдайтеся натщесерце, а за півгодини до їжі з'їжте жменьку горіхів, фрукт або овоч.

•Остерігайтеся їжі, що містить прості легкозасвоювані вуглеводи, такі як торти, цукор, макаронні вироби, тістечка, цукерки, мед і сухофрукти. Не варто вживати також жирні продукти. Від майонезу, маргарину, олії, ковбас, копченостей краще утриматися.
  
Дотримання цих рекомендацій при початкових проявах цукрового діабету може повернути розвиток хвороби назад.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...