• Сказаного й сокирою не вирубаєш

  • Субота, 12 червня 2010 року
Як мало уваги ми приділяємо тому, що ми говоримо в повсякденному житті. Часом у поспіху сказане слово може заподіяти душевний біль дорогій нам людині та змусити її страждати. Завдяки недавнім дослідженням учених стало відомо, що слова можуть прямо діяти на здоров'я людини.

У багатьох релігіях та духовних ученнях приділяється велика увага контролю над своєю мовою. Багаторічне мовчання - один із способів очищення серця та свідомості, який у давнину практикували як у західних релігіях, так  і  в східних. Але в нашій сучасній суєті, хто ще звертає увагу на слова - є справи важливіші.

Як часто у повсякденному житті нам доводиться чути те, що завдає нам болю. Іноді такі слова вимовляються свідомо, а іноді без «прихованої думки». Це не впливає на їхній ефект. Відомо, що добрі слова, словесна підтримка дорогих нам людей або друзів може додати нам сил і допомогти впоратися з життєвими негараздами, а іноді перенести важке захворювання. Коли людина відчуває турботу і любов оточуючих, сили її швидко прибувають. Образливі, жорстокі або злі слова швидко виснажують нас, тому ніхто не любить, коли його лають.

Останні наукові дослідження проливають світло на деякі ефекти вербального спілкування й зокрема, слів, які ми чуємо. Наприклад, як довели нейрофізіологи з Німеччини, слова в прямому сенсі можуть заподіяти біль.

«Ми недооцінювали вплив словесних подразників»

Як повідомлялося в журналі «Pain», вчені з Йенського університету, вивчили феномен впливу на людину слів, пов'язаних із болем. Виявилося, що такі слова після їх усвідомлення викликають функціональні зміни в центрах головного мозку, відповідальних за відчуття болю.

Суть експерименту полягала в тому, що чоловікам і жінкам демонстрували послідовність із п'яти прикметників. Ці послідовності були розбиті на 4 групи: нейтральні, позитивні, негативні та пов'язані з больовими відчуттями. В останню групу ввійшли слова, які безпосередньо асоціюються у людини з больовими відчуттями. Наприклад, «гострий», «ріжучий», «пронизуючий» тощо.

Під час експерименту людей просили уявляти образи, пов'язані з цими словами. За активністю мозку стежили за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Під час аналізу отриманих даних виявилося, що слова пов'язані з болем викликали активацію центрів головного мозку, відповідальних за больові відчуття. Чого не спостерігалося при перегляді інших слів.

Підводячи підсумки, один із авторів дослідження Томас Вайс багатозначно прокоментував результати: «Ймовірно, ми недооцінювали вплив словесних подразників...»

Слово може вбити

Схоже, що певні слова справді можуть викликати певні неусвідомлені зміни в організмі. Але й це ще не все. Як то кажуть, «слово може вбити». Виявилося, що інформація, яка виражається словами, в залежності від її якісних характеристик (позитивна чи негативна) може викликати відповідні зміни генетичного апарату в усіх живих істот, які її сприйняли.

Дослідженням цього феномена займається галузь науки, що розвивається, - «хвильова генетика», на чолі з її творцем Петром Петровичем Горяєвим. Згідно з її уявленнями, ген має не тільки матеріальну складову, але й електромагнітну - «хвильовий геном». Хромосоми здатні обмінюватися генетичною інформацією за допомогою електромагнітних хвиль (акустичних, світлових або інших).
 
Душевні, добрі слова активізують резерви та можливості ДНК. Злі, лайливі змушують нитки молекули ДНК розриватися або викликають мутації генів. Таким чином, людина за допомогою своїх словесних інформацій самостійно визначає своє майбутнє. Крім того мутації, що передаються через покоління, призводять до виродження всього роду. Зазвичай діти вчаться на прикладі батьків, таким чином, вони переймають їхню поведінку та спосіб мислення, що визначає або виродження роду, або його процвітання.

Ці феномени і дослідження є ще одним підтвердженням того, що здоров'я людини та її майбутнє в її руках. Ми навчилися ретельно вибирати продукти харчування, стежити за своєю вагою, тепер настав час звернути увагу на те, що ми говоримо ...
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...