• Дівчинка почала розмовляти іноземною мовою після коми

  • Понеділок, 21 червня 2010 року
Людський мозок зовсім не такий простий, і ось чергове підтвердження цьому. Якщо Ви цікавилися медичними новинами, то звернули увагу на випадок, що стався з хорватською дівчиною, яка раптом почала розмовляти німецькою мовою після коми, а свою рідну забула.

Уся хорватська преса широко обговорювала цей феномен. Як повідомляє веб-ресурс «20 Minuten» у статті «Kroatin spricht nach Koma fliessend Deutsch», 13-річна дівчинка впала в кому після важкої черепно-мозкової травми. Хорватка Сандра Рапік близько доби перебувала у важкому стані, балансуючи між життям і смертю.

Коли ж вона змогла відкрити очі й сказати перші слова, медичні працівники не змогли її зрозуміти, так як вона заговорила німецькою мовою. Цю мову вона почала вчити в школі зовсім недавно і знала її на тверду «трієчку». Свою ж рідну хорватську вона несподівано забула. У зв'язку з цим батькам дівчинки довелося звернутися до послуг перекладачів.

На питання, як це стало можливим, медики на чолі з головним лікарем лікарні здивовано розводять руками. Спеціаліст із психіатрії Мійо Мілас зазначив, що «раніше це прийняли б за диво, але ми схиляємося до думки, що тут існує логічне пояснення, яке просто ще не знайдене».
 
Цей випадок не поодинокий, і є безліч схожих до нього. Насправді, такі явища періодично відбуваються і навіть добре задокументовані.

Ксеноглосія

Так, таке явище називається ксеноглосією. Термін походить від грецького «ксенос» - чужий, «глосс» - мова, і означає, що людина раптово починає говорити на незнайомій для неї мові, іноді сучасній, іноді на стародавньому діалекті вимерлої мови, а то й зовсім на «нікому невідомій».

Один із найвідоміших випадків, що стався в 1931 році, пов'язаний із дівчинкою під псевдонімом Розмарі. Ця дівчинка була здатна говорити на давній мові, а сама себе вважала Телекою Вентуї, яка мешкала в Давньому Єгипті за часів правління XVIII династії, тобто приблизно в 1400 році до нашої ери.

При аналізі мови Розмарі, яку відіслали відомому єгиптологу Говарду Халму, виявилося, що дитина зовсім не несе нісенітницю, а грамотно висловлюється на найдавнішому діалекті. Коли Халму пояснили, звідки взявся цей текст, він особисто приїхав переконатися в цьому. Вчений поставив їй кілька запитань та переконався, що дівчинка чудово обізнана про звичаї, мову і писемності єгиптян часів Аменхотепа III. Наприкінці у Халма розвіялися всі сумніви, і він дійсно відчув, що спілкується із стародавньою єгиптянкою.

Вічна загадка

Вивчення іноземної мови далеко не проста справа. Синтаксичні, граматичні правила, способи побудови речень значно відрізняються в різних мовах. Для того, щоб навчитися добре говорити іноземною мовою потрібно навчитися думати як іноземець. Як людина може навчитися говорити іноземною мовою всього за добу? Людське тіло залишається для нас загадкою протягом тисяч років, незважаючи на розвиток сучасної науки.

Випадок, що стався з хорватською дівчинкою, збиває з ніг сучасні уявлення нейрофізіологів і психіатрів. Такі явища дуже складно пояснити, виходячи з матеріалістичних уявлень. Однак це цілком пересічні явища, якщо брати в розрахунок надприродні можливості нашої свідомості. Можливо, ми занадто довго вважали, що «життя - лише спосіб існування білкових тіл».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...