• Кращі продукти для очей

  • Середа, 2 червня 2010 року
Червона, жовта та зелена рослинна їжа не тільки радує нас барвистістю, але й здатна поліпшити стан нашого зору, завдяки наявності в ній спеціальних речовин - каротиноїдів.

Поради щодо вживання морквини для поліпшення зору дійсно мають наукове обґрунтування. Справа в тому, що в деяких рослинах містяться антиоксиданти - каротиноїди, які є важливими складовими елементами жовтої плями сітківки.

У природі існують кілька сотен каротиноїдів, але в жовтій плямі людини є тільки два пігменти - лютеїн і зеаксантин. Ці пігменти в жовтій плямі відіграють захисну функцію. З одного боку вони обумовлюють фільтрацію від ушкоджуючих синіх частот світла, а з іншого, будучи антиоксидантами, знижують активність окислювальних процесів.

Жовта пляма здатна поліпшити оптичну якість світла та підвищити сприйняття кольору оком. Висока концентрація пігментів у жовтомій плямі обернено пропорційна схильності до деяких вікових захворювань очей: макулярної дегенерації або катаракті.

Рівень пігментів у жовтій плямі є настільки визначальним, що за концентрацією каротиноїдів у крові можна казати про здоров'я очей.

Вміст каротиноїдів у людей може відрізнятися в кілька разів. Це обумовлено генетичними особливостями, віком і дієтою. Якщо на генетику, вік і стать вплинути досить складно, то на харчовий раціон – досить просто.

Досить збільшити щоденне споживання зелені, червоних, помаранчевих і жовтих овочів. Правильна дієта призводить до того, що рівні лютеїну та зеаксантину вже на 40-50 день сягає максимуму.

Щоправда не тільки морква може захистити наші очі. Ось ще кілька продуктів (125 г) і рівні вмісту лютеїну і зеаксантину в них (у мікрограмах): шпинат (1.790), цукіні (1.320), гарбуз (190), помідори (80), капуста (50), горох (1.150), салат (740), маленька морква (290) апельсиновий сік (240).

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...