• Свіжий погляд на користь фітнесу

  • Четвер, 27 травня 2010 року

Коли зайві  кілограми або сантиметри відмовляються  зникати, прихильники фітнесу найчастіше відразу починають звинувачувати  свої щоденні вправи або дієту. Однак, відсутність прогресу, яка їх бентежить, не обов'язково поганий знак, як вважають учені та дієтологи.

Втрата ваги відбувається незалежно від тренувань  вважає Ненсі Родрігес, професор дієтолог і директор дослідницького центру спортивного харчування при Університеті Коннектикуту.

Втрата ваги відбувається тоді, коли тіло витрачає більше калорій, ніж споживає. Доктор Родрігес каже, що втрата ваги складається з двох складових: вправи та обмеження споживання калорій. Поєднання підвищеної витрати калорій шляхом вправ і зниження споживання калорій за допомогою дієт призводить до скорочення ваги тіла, що так бажають отримати всі, хто «сидить» на дієті.

Але іноді  ми стикаємося з ситуацією, коли темпи зниження ваги різко знижуються, практично до повної зупинки, незважаючи на те, що ви вживаєте здорову їжу і виконуєте необхідні вправи. Причина цього полягає в тому, що людський організм має велику здатність адаптуватися до змін і більш кардинальних, ніж це хотілося б тим, хто сидить на дієті.

Вправи та обмеження споживання калорій, які призвели до початкової втрати ваги, тепер стали критерієм для підтримки новонабутої ваги. Щоб іще знизити вагу потрібно докласти ще більше зусиль: вправи повинні стати більш тривалими, навантаження повинне збільшитися, споживання калорій знизитися.

«Тут розмова  не про те, що потрібно сідати на дієту, потім зупинитися, потім знову сідати» - говорить доктор Родрігес. «Мова йде про те, що потрібно переосмислити свій спосіб життя: їжа, яку я вживаю, вправи, які я виконую - все це служить для підтримки моєї ваги».

Доктор Лі Лі Чжі, професор кінезіології університету Вісконсіна-Мадісона, вважає, що середньостатистична людина покладає перебільшені надії на втрату ваги за допомогою вправ».

Згідно з дослідженнями доктора Чжі, велика частина людей виконує вправи не досить інтенсивно й не досить часто, для того, щоб скинути вагу і підтримувати отриману вагу. Більше того, дієта, не дотримана належним чином, і споживання калорій незрівнянне із їх спалюванням за допомогою вправ.

У доктора  Чжі є прекрасна ілюстрація цієї проблеми: людина, яка виконує вправи протягом 30-ти хвилин, спалює 300 калорій. У той же час, з'ївши невелике печиво, вона заново набирає точно таку ж кількість калорій. Крім того, втрата ваги є практично неможливою для так званих «воїнів вихідного дня», які, виснажуючи себе по вихідних, практично не дотримуються належного режиму по буднях.

Роль вправ  і дієт у втраті ваги виявляється складніше визначити, ніж вирахувати витрату енергії за допомогою математичного рівняння. Згідно з дослідженнями доктора Чжі, на витрату енергії наше тіло відповідає суперкомпенсацією. У цей час наш організм виробляє в м'язах більше вуглеводів і виділяє більше жиру, від чого дієта виявляється досить важливим фактором в отриманні кінцевого результату.

Доктор Чжі  підкреслює, що ті, хто не страждають надмірною вагою, повинні саме підтримувати вагу, а не думати лише про те, як її зігнати. Він також попередив, що з метою утримання своєї ваги для людей середнього віку більш важливим є, швидше за все, зниження споживання калорій, ніж вправи.

«Через рік людина середніх років може набрати один-два кілограми, а їх дуже важко зігнати. Для підтримки ваги, важливіше все-таки дотримуватися режиму харчування та здорового способу життя».

Грейс Ву. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...