• Мікрофлора кишечнику японців відрізняється ферментами

  • Понеділок, 7 червня 2010 року
Про те, що якісний склад їжі може сприяти або пригнічувати розвиток мікрофлори кишечнику, відомо давно. Однак учені з паризького Університету Пьєра та Марії Кюрі встановили, що географічні особливості харчування позначаються на здібностях мікрофлори перетравлювати певні продукти.

Результати цих досліджень були опубліковані в журналі Nature. Як з'ясувалося, мікроорганізми в кишечнику мешканців Японії мають ферменти, яких немає у північноамериканців.

Сирі продукти - нові можливості

При вивченні одного з видів червоних водоростей, що вживаються в їжу, вчені виявили бактерію, яка живе на її поверхні. Завдяки своїм ферментам глікозідазам, вона розщеплює клітинні стінки рослини й таким чином перетравлює її.

Вчені, порівнявши безліч баз даних, визначили, що ген, відповідальний за синтез цього ферменту, присутній тільки в мікрофлорі організму японців. Як відомо, мешканці Японії набагато частіше вживають в їжу морепродукти і, зокрема, червоні водорості. Виходить, бактерії мікрофлори кишечника запозичили здатності перетравлювати червоні водорості в своїх колег, що проживають за межами організму.

Швидше за все, вживання в їжу морепродуктів і суші дозволило бактеріям «обмінятися досвідом» або по-науковому генетичною інформацією. Крім того дослідники акцентують увагу на тому, що саме сирі продукти дозволили мікрофлорі кишечника мають велику різноманітність ферментів.

Симбіоз на все життя

Як відомо, в кишечнику людини присутня маса корисних бактерій, що складають нашу нормальну мікрофлору. Основними з них є біфідобактерії, бактероїди, кишкові палички, лактобацили та етерококкі. Ці бактерії заселяють наш організм з перших днів нашого самостійного життя.

У звичайних умовах всі вони є нешкідливими для нас. І навіть виконують важливі функції: вони сприяють перетравлюванню їжі, засвоєнню мікроелементів, синтезують вітаміни та амінокислоти, а також перешкоджають розмноженню шкідливих мікроорганізмів.

Допомагаючи нам, вони й самі живуть у комфортних умовах. Такий спосіб існування називається симбіозом. У зв'язку з цим нормальне існування мікрофлори є запорукою нашого здоров'я.

Розширення гастрономічних можливостей та географії споживаних продуктів харчування, ймовірно, дозволить нашій мікрофлорі синтезувати деякі нові ферменти та придбати нові здібності. Однак імовірність перенесення генів при термічній обробці продуктів значно знижується.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...