• Дитяче ожиріння - тривожний дзвінок атеросклерозу

  • Четвер, 24 червня 2010 року
Про здоров'я необхідно піклуватися з дитячого віку. Надлишкова  вага дитини є тривожним дзвінком для його батьків. Підвищення маси тіла свідчить про метаболічні порушення в організмі, які в результаті можуть стати причиною поширеного атеросклерозу, цукрового діабету або жирової дистрофії печінки.

Американські вчені з Медичного коледжу Джоржіо виявили, що в огрядних дітей еластичність магістральних судин значно знижена. Жорсткість судин є наслідком атеросклеротичних змін і, як правило, з'являється з віком.

При атеросклерозі вражається стінка судин, які можуть перебувати в будь-якій частині тіла. При цьому їхній просвіт та еластичність знижуються, що викликає порушення кровопостачання органів. Наприклад, ураження серцевих судин призводить до стенокардії та інфаркту, порушення мозкового кровообігу - до інсульту, а периферичних артерій кінцівок - до гангрени.

Останнім часом атеросклероз значно "помолодшав", що викликає стурбованість урядів різних країн.

Let's Move від першої леді США

Нещодавно Мішель Обама виступила перед американською аудиторією в оточенні 7 представників адміністрації президента та запропонувала свій план дій проти дитячого ожиріння, під назвою "Let's Move", повідомляє PoliticsDaily.

Ця програма повинна торкнутися всіх аспектів життя дітей і сприяти успішному контролю за вагою та здоров'ям підростаючого покоління. Під час виступу Мішель Обама зупинилася на деяких із 70 рекомендацій, що були розроблені разом із педіатрами всього світу.

Пріоритетними напрямками програми стали акценти на здоровому харчуванні та регулярній фізичній активності. Правильне харчування, починаючи з грудного вигодовування і до зниження цукру в споживаних дітьми продуктах харчування, повинні значно знизити поширеність дитячого ожиріння до 2030 року.

Програма також включає звернення до федерального уряду з рекомендаціями переглянути правила реклами, спрямованої на дітей. Необхідно обмежити маркетинг менш здорових продуктів і напоїв.

Компанії, що займаються розвагами або технологіями для дітей, повинні розробляти нові підходи для збільшення регулярної фізичної активності дітей та прищеплення підростаючому поколінню концепцій здорового способу життя.

Перша леді додала, що буде «продовжувати робити все від неї залежне, щоб утримати це питання на першому плані обговорення в суспільстві». Намагається «гарантувати, що діти зможуть мати здорове життя та світле майбутнє, якого вони заслуговують».

На закінчення хотілося б згадати невтішні дані статистики з дитячого ожиріння від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Незважаючи на те, що в усьому світі близько 150 мільйонів дітей відчувають нестачу в їжі, така ж їх частина страждає від патологій, пов'язаних із надмірним харчуванням.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...