• Велика сила дихання. Наука дихання

  • Субота, 29 травня 2010 року
У попередній статті ми розглядали правильне або  природне дихання, а також відмінності  між черевним і грудним диханням. У цій статті я зупинюся на наукових аспектах дихання.

Західна медицина з її нескінченним передовим технологічним чаклунством іноді забуває про прості поняття та методи, які як і раніше можуть ефективно впливати на наше здоров'я. Дихання - один із таких прикладів. Але, незважаючи на це, я все ж вдячна західній фізіології, оскільки вона дозволяє мені деталізувати всі тонкощі цього потужного методу.

Спочатку  трохи познайомимося з фізіологією дихання та нервової системи.

Вегетативна нервова система. У західній медицині вегетативна нервова система - центр контролю фізичних функцій. Ця нервова система складається з симпатичної та парасимпатичної систем. Ці дві протилежні системи нагадують тумблер. Коли симпатична нервова система працює, парасимпатична система не діє, і навпаки.

Як працює симпатика? Її дію можна охарактеризувати як "бий або втікай". Ця неймовірна система необхідна нам, коли ми повинні  бути фізично активними, повинні  подолати перешкоди, бути сконцентрованими при роздумах або розумово і фізично зібрані .

Наприклад, вона посилає кров і нервові імпульси до наших м'язів, коли нам потрібно бігти. У цьому випадку збільшується частота серцевих скорочень, артеріальний тиск і вентиляція легенів - все необхідне для того, щоб пробігти навколо кварталу. Одночасно обмежуються процеси травлення, релаксації та сну, а також сексуальна активність.

Що робить парасимпатична система? Парасимпатика відповідає за активацію наших "вегетативних функцій", таких, як травлення, сон, відпочинок і певні аспекти сексуальної активності. Під час її стимуляції артеріальний тиск, частота скорочень серця і легенева вентиляція знижуються. Проте природні відновлювальні та регенераторні механізми організму активні, якщо активна парасимпатика.
Черевне й  грудне дихання відразу впливають  на наше здоров'я. Те, як ми дихаємо безпосередньо впливає на наше здоров'я. Якщо ми починаємо дихати грудьми, а не животом, активізується симпатична нервова система.

Якщо ми дихаємо животом, використовуючи черевне  дихання, так, як я описала в попередній статті, активізується парасимпатична нервова система. Ці ефекти нервової системи здійснюються миттєво, з огляду на характер задіяних фізіологічних механізмів.

У наступних  частинах я повторно розповім про  зв'язок між диханням та емоціями, поясню, як грудне дихання може спричинити або погіршити перебіг хвороби, про переваги черевного типу дихання і запропоную поради для практики дихання животом.

Доктор Мюезам - лікарка, музикант і автор книг - проживає в Нью-Йорку. Її електронна пошта: transformationalmedicine@gmail.com.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...