• Синтетичні замінники цукру не зможуть обдурити мозок

  • П'ятниця, 30 квітня 2010 року
Я спробував провести час із користю, прочитавши деякі  медичні журнали за минулі декілька днів. І серед прочитаного виявилося  декілька останніх випусків "New Scientist."
        
В одній статті грудневого випуску, що потрапила мені на очі, мова йшла про ефекти штучних підсолоджувачів. Зокрема стаття Дугласа Фокса, автора із Сан-Франциско, акцентувала увагу на тому, що, незважаючи на те, що синтетичні замінники цукру є солодкими на смак, вони не в змозі задовольнити потреби мозку так, як це робить цукор.
       
Цей механізм можуть пояснити, принаймні частково, дані, отримані в деяких дослідженнях: штучні замінники цукру можуть сприяти вживанню більшої кількості їжі. Це також може пояснювати, чому практично не виявлено жодних переконливих свідчень того, що синтетичні підсолоджувачі сприяють зниженню ваги.
       
Одне з досліджень, опублікованих в статті New Scientist, розповідає про те, що у жінок, які випивали розчин сахарози (цукру) або сукралози (Splenda), цукор активував ділянки мозку, які відповідають за задоволення більшою мірою, ніж замінник цукру сукралоза.
       
У журналі також повідомляється про результати поки що неопублікованого дослідження. Згідно з цією статте в New Scientist, під час дослідження, що проводилось Полом Смітсом в Утрехтському Університеті в Нідерландах людям давали безалкогольний напій. У цей напій додавали або цукор або суміш синтетичних замінників цукру (аспартам, сахарин, цикламат і ацесульфам калію). Обидва напої активізували мозок, але лише цукор стимулював ділянку мозку, пов'язану з "винагородою" (хвостате ядро).
        
І це є ще одним свідченням того, що мозок не так легко ввести в оману, ніби він отримав цукор, якщо насправді це не так. Схоже, що рецептори язика відрізняють смак солодкого від синтетичних замінників цукру, смак яких  не передається мозку.
        
Не можна сказати, що цукор оптимальний вибір. Звичайно, це не так. Але, що ж у результаті? На мій погляд, найбільш здоровий підхід - обмежити вживання і рафінованого цукру, і його синтетичних замінників.
        
Деякі з нас розглядають  перспективу відмови від солодкого, як свого роду пекло на землі. Це вказує на те, яка сильна пристрасть до солодкого. І, незважаючи на те, що багато хто з нас розглядає  солодощі як щось невід'ємне в їхньому житті, моя думка - що це не так. Вельми часто пристрасть до солодкого обумовлена біохімічним дисбалансом, наприклад лабільним рівнем цукру в крові.
        
Доктор Джон Бріффа - лікар із Лондона, автор, фахівець у сфері харчування і традиційної медицини. Його Вебсайт - Drbriffa.com
       
Версія  англійською
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...