• Про Інь, Ян і стать майбутньої дитини

  • Субота, 10 липня 2010 року

Я була знайома з  одним літнім журналістом, який добре знає Китай. Він відвідав багато різних місць в Китаї, зустрічався з багатьма людьми і дізнався різні аспекти життя китайського суспільства.

Скрізь, де б він не був, він відвідував відомих лікарів, він учився в них, розширюючи свій світогляд. За кілька десятиліть він придбав багато навичок лікування хвороб. Друзі та знайомі часто просили в нього поради.

Двадцять років тому в Китаї була впроваджена «Політика однієї дитини». В результаті питання про народження хлопчика чи дівчинки дуже скоро стало вельми чутливою темою і набуло великої практичного  значення.

Одна моя колега вийшла заміж дуже пізно. Оскільки  її чоловік був єдиним сином у родині, вона хотіла народити хлопчика, щоб продовжити прізвище чоловіка. Як тільки вона дізналася, що завагітніла, вона пішла до літнього журналіста і попросила, щоб він перевірив її пульс і визначив стать дитини. Тоді я сумнівалася щодо достовірності цього методу. Через кілька хвилин він сказав з упевненістю, що ембріон був хлопчиком. Після та жінка дійсно народила сина, як і хотіла, і була дуже щаслива.

Одного разу я з цікавістю запитала цього журналіста: «Як ви змогли так легко визначити стать дитини? Адже жінка тільки завагітніла, і ембріон був у дуже ранній стадії». Журналіст спокійно відповів: «Це дуже просто. Чоловік - Ян, а жінка - Інь. Якщо пульс вагітної жінки проявляється як чоловічий пульс, вона народжує хлопчика. В іншому випадку вона народжує дівчинку. Це дуже точно, тому перевірка пульсу - дуже легкий метод».

Труднощі діагностики?

У той час мене це дуже вразило. Коли іншим потрібно було йти в лікарню і проходити різні тести, він міг ясно визначити стать за пульсом майбутньої матері. Проте я не підозрювала про те, яка глибока теорія полягала в цьому простому методі.

Пізніше я вийшла заміж і завагітніла. Для мене було все одно, народиться хлопчик чи дівчинка; я тільки думала, що нехай це буде сюрпризом. Несподівано виявилося, що кожний прийом у лікаря займав багато часу, і я відчувала нетерпіння, очікуючи кінця процедури. Одного разу, коли мій живіт перевіряли ультразвуком, я запитала лікаря, коли він намагався побачити стать малюка, чи був зародок хлопчиком або дівчинкою. Його відповідь мене здивувала.

Він сказав, що іноді легко сказати за результатами ультразвуку, іноді - ні. Крім того, це не завжди точно. Він дивився ультразвуком протягом довгого часу, але все ще не міг визначити, чи був зародок хлопчиком або дівчинкою. Він сказав, що зародок був дуже великим, але ноги дитини закрили відповідні органи. Навіть коли підходив термін народжувати, все ще важко було визначити стать дитини через положення зародка.

Я не сумнівалася в перевазі західної медицини, поки зіткнулася з одним випадком. Західна жінка, що лежала зі мною в одній палаті, народила хлопчика. Після перших хвилювань, молода пара сказала мені з невеликим розчаруванням: «Шкода, що ми підготували так багато одягу та речей для дівчинки. Кожен раз після перевірки ультразвуком лікар говорив нам, що дитина була дівчинкою, і ми вже дали їй ім'я».

Тоді я була схвильована. З таким передовим обладнанням вони не можуть правильно визначити стать дитини! Метод похилого журналіста виявився набагато кращим, не дивлячись на те, що він не мав спеціальної медичної освіти.

Священний скарб

Чоловік має чистий Ці Ян, у той час як жінка має чистий Ці Інь. Як тільки запліднене яйце стає чоловічим ембріоном в жіночій матці, Ці Ян виразиться в пульсі вагітної жінки, який повністю відрізняється від її початкового пульсу чистої Ці Інь. Таким чином, Ці Ян в пульсі вагітної жінки вказує на те, що зародок чоловічої статі. Тим часом жіночий зародок покаже Ці Інь, і пульс вагітної жінки залишиться Інь. Тоді, звичайно, зародок - дівчинка.

Дві тисячі років тому Хуа То був в змозі побачити пухлину в мозку Цао Цао без будь-якого обладнання, і він навіть міг зробити операції з видалення таких пухлин. Цей мій знайомий придбав всього лише деякі навички. Проте він міг пальцями визначити стать ембріона на ранній стадії вагітності, а західна медицина не здатна зробити це. Хіба це не передовий метод?

Чи повинні ми відмовитися від традиційної китайської культури, або нам варто по-новому поглянути на давню китайську цивілізацію? Ми не розуміємо, що ми маємо скриню скарбів прямо перед собою! Сподіваючись на майбутні наукові досягнення, ми нехтуємо тим, що лежить прямо під нами і позбавляємося самого чудового і священного скарбу в людському світі?

Ши Фань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...