• Велика сила дихання: невимушене дихання

  • Четвер, 29 липня 2010 року
У перших частинах я розглядала правильне або природне дихання, а також різницю між черевним і грудним типом дихання. Зупинилася на науці дихання і впливу, який вона може здійснити на здоров'я тіла і духу, беручи до уваги взаємозв'язок між диханням та емоціями.

У цій статті я поясню методику черевного дихання і дам практичні поради для включення цієї простої та дієвої методики у ваше повсякденне життя.

Черевне дихання

Ви можете практикувати черевне дихання в будь-який час, у будь-якій позі - сидячи, стоячи або лежачи. Найлегше це робити в ліжку, після пробудження або безпосередньо перед сном, що може допомогти заснути. Пробуйте й в інший час протягом дня, коли сидите, стоїте або гуляєте.

Спочатку помістіть одну руку на груди, а іншу на живіт нижче пупка. Спочатку спокійно спостерігайте за своїм диханням. Дихаючи через ніс, плавно дозвольте животові підніматися на вдиху і опускатися на видиху. В ідеалі, живіт повинен підніматися і опускатися, а екскурсії грудної клітини бути мінімальними. Дихайте повільно та плавно. Відзначайте будь-яку напругу в процесі дихання. Дозвольте видиху бути тривалішим, ніж вдих. Це допоможе зняти напруженість.

Керівництво досвідченого вчителя також може виявитися корисним. Оздоровчі практики китайської медицини і Аюрведи (давньоіндійській медицини) пропонують багато практичних методик, щоб навчитися дихати так, як це передбачено природою: наприклад, Цигун, Тай-Цзи і йогу. Ці практики містять більш просунуті й спеціалізовані методики дихання, які можуть сприяти поліпшенню нашого здоров'я. Обговорення деталей виходить за рамки цієї статті і їм краще навчатися у вчителя.

Практичні поради

На перших порах не хвилюйтеся через те, що ви не дихаєте правильно. Це невірно. Просто знайте, що різні методи й техніки здійснюють різний вплив на наше тіло та дух. Спостерігайте за тим, як ви дихаєте. Звертайте увагу на те, як ваш подих змінюється залежно від емоційного стану. Почніть саме із спостереження. Якщо ви відчуєте себе неспокійними, схвильованими, наляканими або відчуваєте будь-яку іншу неприємну емоцію, перейдіть на черевне дихання.

Помічайте, як ви дихаєте під час щоденної діяльності та свідомо експериментуйте з черевним диханням. Отримуйте користь з вимушеної бездіяльності: поки чекаєте, коли включиться комп'ютер, коли рухаєтеся в магазині, коли ви їдете в автобусі або в метро, спостерігайте й експериментуйте зі своїм диханням. Дихання животом може змусити вас фактично відчувати задоволення при зупинці руху, якщо ви застрягнете в пробці.

Практикуйте дихання животом хоча б протягом 1-2 хвилин протягом дня. З часом, ви зможете дихати таким чином більш невимушено.

Моя остання порада - ставтеся з добротою до себе. Не судіть себе. Такі думки впливають на ваш подих, фізіологію, фізичний, розумовий і емоційний стан - вам, найімовірніше, захочеться припинити дихати.

Посилання:

Велика сила дихання. Правильне дихання
Велика сила дихання. Наука дихання
Велика сила дихання. Переваги черевного дихання

«Свідоме дихання», Гай Хендрікса, Нью-Йорк, 1995р.

«Мистецтво дихання і зосередження» (аудіо), Гай Хендрікса,

Доктор Мюезам - лікарка, музикант і письменниця, що живе в Нью-Йорку. Її е-майл:
transformationalmedicine@gmail.com

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...