• Нестабільний артеріальний тиск підвищує ризик розвитку інсульту

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 4 липня 2010 року
Три статті, одночасно опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet, і більш пізніше дослідження, результати якого були опубліковані в The Lancet Neurology, показали, що саме нестабільний артеріальний тиск у пацієнтів значною мірою визначає ризик розвитку інсульту, в порівняні з не дуже високим або звичайним рівнем тиску.

Результати досліджень, виконаних професором Пітером Ротвеллом і його колегами в Оксфордському Університеті, отримають застосування в діагностиці та лікуванні високого артеріального тиску для попередження розвитку інсульту та захворювань серця.

«Високий кров'яний тиск, або гіпертензія, більш ніж на 50% збільшує ризик розвитку інсульту та інших серцево-судинних захворювань у населення», - каже професор кафедри клінічної неврології Ротвелл.

«Тривалий період часу вважалося, що середнє значення артеріального тиску є чинником, що визначає більшість ризиків розвитку ускладнень артеріальної гіпертензії та всіх позитивних впливів лікарських препаратів, які використовуються для зниження кров'яного тиску. Робота, яку ми виконали, показує, що ця гіпотеза вірна лише частково - в усякому разі, тоді, коли артеріальна гіпертензія призводить до інсульту, найчастішого її ускладнення», - додав він. У чотирьох статтях професор Ротвелл і співавтори показали, що варіабельність артеріального тиску настільки ж важлива, як і його підвищене середнє значення.

В одному дослідженні команда Ротвелла встановила, що варіабельність кров'яного тиску була потужним прогностичним чинником інсульту, серцевої недостатності, стенокардії та інфаркту міокарда незалежно від середнього значення артеріального тиску пацієнта. На противагу рекомендаціям сучасних guardlines (протоколів ведення хворих), у яких йдеться, що випадкові підвищення тиску не потребують лікування, вчені показали, що такі пацієнти мають високий ризик розвитку інсульту та інших ускладнень.

«Ми продемонстрували, що нестабільність кров'яного тиску в людини більшою мірою, ніж його середній рівень, призводить до розвитку інсульту. Періодичні високі цифри, які можна назвати епізодичною гіпертензією, тягнуть за собою високий ризик розвитку інсульту. Раніше такі коливання розглядалися як доброякісні та неінформативні», - сказав професор Ротвелл.

В окремій статті команда вчених аналізує попередні дослідження, які порівнюють ефекти антигіпертензивних препаратів.

Професор Ротвелл говорить: «Важливо, що ми також показали, що різні антигіпертензивні препарати здійснюють різний вплив на варіабельність артеріального тиску. Деякі підвищують варіабельність, що погано, а деякі її знижують, що добре. Ми також показуємо, що ці ефекти корелюють з різницею в ефективності препаратів, що попереджають розвиток інсульту».

«Ця праця показує, що багатьом пацієнтам потрібні препарати, які стабілізують артеріальний тиск, точно так само як і ліки, які знижують тиск. Це нова концепція терапії».

Джерело: Комерційна біотехнологія

Підписатися:

Коментарі