• Виправлення постави

  • Четвер, 8 липня 2010 року

Стиль життя людини в сучасному світі негативно відбивається на її організмі. Тривале перебування перед екраном комп'ютера чи телевізора в неправильному положенні, замість ходьби - поїздки на машині. В результаті організм людини мало рухається та переходить у розбалансований стан.

Заради зручності та з метою економії часу ми часто робимо вибір, який здається нам вдалим у цю мить. Але в майбутньому він негативно відіб'ється на здоров'ї. Так, наприклад, поїздки замість ходьби можуть призвести до зайвої ваги, неправильне сидіння перед комп'ютером може сприяти викривленню хребта та ослабленню тонусу м'язів, а потім і до болю в спині.

Неправильна постава може призвести до скорочення м'язів грудей і до обмеження дихальних рухів грудної клітки. Все це підкреслює важливість правильної постави та необхідність роботи над нею. У цій статті ми наведемо кілька нескладних вправ для виправлення постави.

Перша вправа виконується стоячи. Ступні на ширині плечей, уявіть, що п'яти як коріння дерева входять в землю, все тіло витягується догори як сильне велике дерево. Відчуття витягнутості здійснюється за рахунок м'язів, а не суглобів. Не варто надмірно випрямляти коліна. Живіт втягується всередину, грудна клітка відкрита, плечі та лопатки опущені вниз.

Незважаючи на те, що голова трохи нахилена назад, не потрібно скорочувати м'язи шиї. Постарайтеся зберегти хребет і м'язи навколо нього в витягнутому стані. Тіло перебуває в положенні рівної довгої лінії. Збережіть це статичне витягнуте положення протягом 2 хвилин, глибоко дихаючи, і подумки уявляючи, що тіло витягується вертикально. П'яти вдавлюються в підлогу, а голова тягнеться вгору.

Друга вправа виконується лежачи на животі. Руки направлені назад у бік ніг. При вдиху втягнути живіт всередину, при видиху підняти трохи голову, плечі та руки вгору,  затриматися так у статичному положенні 8 секунд. Рекомендується виконати цю вправу три рази. Кожного разу, перебуваючи в статичному положенні, продовжуйте дихати. Дуже важливо дотримувати принципів виконання вправи:

•не варто підніматися дуже високо, уявіть, що тіло витягується вперед, а не піднімається догори;

•плечі та лопатки направляйте вниз у бік ніг, якомога далі від голови;

•під час вправи бажано, щоб живіт був втягнутий усередину;

•обов'язково потрібно зосередитися на диханні, не припиняючи видих під час виконання вправи;

•як і в попередній вправі, тіло витягується в два протилежні напрямки.

Ця вправа допомагає тренувати м'язи спини, які забезпечують правильну поставу. Важливо підкреслити, що виконання вправ є лише допоміжним засобом, набагато значнішим елементом є щоденний самоконтроль при виконанні різних справ.

 

Так, змушувати себе сидіти не викривляючи хребта протягом довгого часу, не так легко. Йти вулицею з прямою спиною, також досить важко, але саме цей повсякденний самоконтроль в змозі позитивно вплинути як на наш зовнішній, так і на внутрішній світ.

Катерина Бар-Ілан. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...