• У пошуках скарбів: піратські клади, Троя і піраміди

  • Рубіна Ярченко | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 жовтня 2013 року

Існує безліч легенд та реальних історій про скарби світу. Заховані в таємничих печерах або в глибинах океанів вони завжди притягували до себе мисливців за успіхом. А пошуки скарбу завжди супроводжуються захопливими подіями та пригодами.

Про скарби в різних куточках світу існує чимало легенд. Фото: Svetaphoto/stockfreeimages.com

Про скарби в різних куточках світу існує чимало легенд.

Фото: Svetaphoto/stockfreeimages.com

Скарби світу: піратські клади

Одна з легенд розповідає про знаменитого пірата Генрі Моргана, який нібито закопав скарб на острові Кокос у Тихому океані. Це місце також відоме як «острів скарбів», «піратський сейф» та «мекка шукачів скарбів». Ось уже півтора століття цей маленький, вкритий непрохідними джунглями клаптик суші привертає до себе увагу багатьох шукачів скарбів. На ньому побувало понад 500 експедицій. Як свідчить легенда, там заховані скарби на суму понад мільярд доларів.

Інша цікава історія — про скарб пірата на прізвисько Чорна борода. Припускають, що за цим псевдонімом ховався Едвард Тіч. Багато хто, дивлячись на його бороду, яка до того ж диміла, вважав цього чоловіка дияволом. Від одного погляду на пірата в багатьох його супротивників душа йшла в п'яти, і вони здавалися без бою. Він побудував власну фортецю на одному з Віргінських островів. Саме там він і зберігав золото із кораблів, які захоплював, що оцінювалося в сотні мільярдів доларів. Існує легенда й про скарби Тіча на острові Оук у затоці Фанді та на острові Хувентуд.

Багато легенд про скарби світу розповідають про піратські скарби. Фото: Sergeychernov/stockfreeimages.com

Багато легенд про скарби світу розповідають про піратські скарби.

Фото: Sergeychernov/stockfreeimages.com

Скарби світу: золото Трої

Золото Пріама або, як його ще називають, золото Трої, виявили під час розкопок стародавнього міста Троя, яке славилося могутністю і багатством. Свою назву цей скарб отримав від імені останнього троянського правителя — мудрого старця Пріама. Сам скарб містився в срібній скрині з двома ручками. Найбільше в ньому було золотих намистин — близько тисячі, а також золотих сережок. Були там браслети, діадеми і золота чаша.

У 1945 році, в кінці Другої світової війни, професор Вільгельм Унферцагт передав скарб Пріама разом з іншими творами античного мистецтва радянській комендатурі. В якості трофейного мистецтва скарб Пріама був перевезений у СРСР. З цього моменту сліди скарбу Пріама загубилися, й довгий час він вважався втраченим. Лише 16 квітня 1996 року, через 51 рік, 260 предметів зі скарбу Пріама були виставлені в Пушкінському музеї Москви.

Скарби світу: фараони і загадки пірамід

Багато таємниць зберігають піраміди і гробниці Єгипту. Фото: Webking/stockfreeimages.com

Багато таємниць зберігають піраміди і гробниці Єгипту.

Фото: Webking/stockfreeimages.com

У 1922 році, обстежуючи гробницю фараона Тутанхамона, вчені виявили величезні багатства. Одна з кімнат була повністю заповнена скарбами, тому знадобилося п'ять років, щоб їх розібрати. Серед них лежали золоті прикраси; одяг, розшитий золотом і дорогоцінним камінням; посуд, а також предмети побуту, які, як вірили єгиптяни, повинні були супроводжувати фараонів у потойбічний світ.

У піраміді Хеопса, яка вважається одним із семи чудес світу, археологи виявили «загадкові дверцята», які намагаються відкрити, сподіваючись знайти скарби. У 2002 році за допомогою ендоскопу дослідники змогли розгледіти південний тунель розміром 20 на 20 сантиметрів. На ретельно оброблених «загадкових дверцятах» виявили дві ручки й підлогу з таємничими червоними письменами. Досі невідомо: «Що ж міститься за цими дверцятами? Для чого вони були зроблені?». Археологи наполегливо продовжують роботу в південному тунелі піраміди, а північний — досі залишається загадкою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...