ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вулкан Ібу в Індонезії викинув попіл на висоту п'ять кілометрів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У понеділок в індонезійській провінції Північний Малуку вивергнувся вулкан Ібу, викидаючи густий сірий попіл і темні хмари на висоту 5 000 метрів у небо протягом п'яти хвилин.

«Вулканічні землетруси все ще сильні, тому існує ймовірність майбутнього виверження», — сказав Хендра Гунаван, керівник Центру вулканології та пом'якшення геологічних небезпек.

Після виверження в п'ятницю центр підвищив рівень тривоги на вулкані з 2 до 3, другого за значущістю рівня, який збільшує радіус території, яку необхідно покинути. Місцева влада підготувала евакуаційні намети, але наказу про евакуацію поки не надходило.

Влада рекомендувала жителям і туристам не проводити жодних заходів у радіусі 5 кілометрів від кратера вулкана Ібу. За словами Гунавана, понад 13 000 людей живуть у радіусі 5 кілометрів від північного боку кратера.

Вулкан заввишки 1 325 метрів розташований на північно-західному узбережжі віддаленого острова Хальмахера.

В Індонезії, архіпелазі з населенням 270 мільйонів осіб, налічується 120 діючих вулканів. Вона схильна до вулканічної активності, оскільки розташована вздовж «Вогняного кільця» — підковоподібної серії сейсмічних розломів навколо Тихого океану.