• Як не задихнутися під час пожежі: геніальна розробка південнокорейських студентів

  • П'ятниця, 5 квітня 2019 року

Основна небезпека, на яку наражаються люди, що опинилися в зоні пожежі — не вогонь, а дим та інші небезпечні гази. Захиститися від них допомагає мокрий рушник або хустинка. Але чи вдасться швидко знайти воду в метро, офісі чи школі? Група студентів з Південної Кореї створила диспенсер, всередині якого знаходяться маски, які змочуються водою після натискання важеля.

Головним вбивцею під час пожеж насправді є не вогонь або жар, а дим, який може спричинити задуху. Це означає, що головне правило для людей в зоні пожежі — прикрити рот і ніс вологою тканиною або хустинкою, щоб зменшити вдихання диму та інших небезпечних газів.

Вологий рушник приблизно в 2,5 рази ефективніший за сухий і краще блокує токсичний газ. Однак знайти вологу тканину в надзвичайній ситуації дуже важко. А щоб одягти протигаз потрібно багато часу.

Група студентів з Університету Кунмін об'єднала свої навички, щоб створити диспенсер для змочування масок водою. Розроблений пристрій зможе врятувати життя багатьох людей, що опинилися в надзвичайних ситуаціях.

Як працює диспенсер

Всередині контейнера знаходяться сухі маски і посудина з водою. Кришка посудини і ручка диспенсера з'єднані. Тому, коли хтось відкриває дверцята, вода виливається, і маски швидко змочуються. Так за допомогою одного простого руху миттєво створюються захисні маски, готові до використання. Швидкість є ключовою властивістю цієї інновації, адже під час надзвичайних ситуацій кожна секунда має значення.

Диспенсер — це унікальний пристрій, який набагато ефективніший, ніж просто сховище пожежного обладнання, у якому є пляшка з водою і протигази.

Прототип пристрою вміщує 30 масок і необхідну для їх якісного змочування кількість води. На даний час група удосконалює свій винахід, вирішуючи деякі проблеми, що залишилися, і тестуючи пристрій у різних умовах.

У майбутньому студенти хочуть передати диспенсер для розміщення в різних громадських місцях, наприклад у пожежних частинах, урядових будівлях та школах.

Розробники пристрою вже отримали декілька нагород: Red Dot Award за дизайн-концепцію в 2016 р, Red Dot 2017 на Тайванській міжнародному конкурсі студентського дизайну, гран-прі ASIA DESIGN PRIZE 2017 та Gold PIN UP Concept Design Awards 2016.

Диспенсер, створений групою молодих людей з Університету Кунмін, — це чудовий приклад студентських інновацій, який допоможе вирішити одну з важливих проблем, що виникають в надзвичайних ситуаціях. Завдяки великій кількості університетів, які просувають активне підприємництво, дослідження і проекти своїх студентів, такі проекти стають все більш поширеними.

Читайте далі:

У Польщі листівки допомагають запобігти смерті від отруєння чадним газом

Лавка, що перетворюється на рятувальний човен, — проект вуличних меблів POD

Домашній пристрій Terra попереджає про землетруси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...