Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені виявили, що медитація впливає на розпізнавання помилок

Вівторок, 28 грудня 2021 року

Такого висновку дійшли вчені з Університету штату Мічиган. Під час дослідження розглядалися можливості так званої медитації з відкритим моніторингом. Вона полягає у зосередженості на думках і почуттях під час їхнього розвитку, а також зосередженості на тілесних відчуттях.

Фото: Faluninfo.net

Медитуюча у такий спосіб людина повинна постаратися відволіктися від оточення і сконцентруватися на тому, що у цей момент відбувається в її розумі і тілі. Виявилося, що під час такої медитації покращується здатність людського мозку розпізнавати помилки.

Психолог Янлі (Джефф) Лін, один зі співавторів проведеного дослідження, сказав, що вражений його результатами. Учені змогли побачити, як протягом сеансу керованої медитації активність людського мозку змінювалася.

Фото: Yanli Lin/mdpi.com

Існує безліч різноманітних форм медитації, і ефекти, які вони надають на мозкову діяльність, теж можуть бути різними. Досі проводилося не так багато досліджень, які стосуються медитації з відкритим моніторингом, щоб можна було більш глибоко зрозуміти її можливості і ефекти.

У тестуванні брали участь люди, які до цього ніколи не практикували таку техніку медитації. Вони медитували протягом 20 хвилин, а у цей час вчені за допомогою електроенцефалографії вимірювали активність мозку кожного з учасників експерименту.

Фото: Yanli Lin/mdpi.com

У результаті було виявлено, що навіть такого короткочасного сеансу медитації досить для того, щоб мозок почав краще розпізнавати помилки, і людина звернула на них свою увагу.

Це відкриття є обнадійливим, оскільки воно доводить реальну користь медитації усвідомленості для життя, роботи й різних занять людини. Здатність помічати ті помилки, які раніше залишалися поза увагою, є однозначно корисною.

Лін повідомив, що в подальшому планується продовження досліджень із залученням більшої кількості людей і з використанням інших медитативних технік. Це дозволить зрозуміти, як можуть вплинути зміни мозкової активності на поведінку людини.

Читайте далі:

Вплив медитації на організм — дослідження

Comments   

загрузка...