Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження показало, що слабкі м'язи і черевний жир становлять небезпеку для людей похилого віку

Субота, 9 жовтня 2021 року

Коли швидкість ходьби літньої людини швидко знижується, це може привести до проблем з рухливістю, через які навіть перехід вулиці стає важим. (Aquila Digital Assets/Shutterstock)

Слабкі м'язи і черевний жир можуть бути небезпечним поєднанням для літніх людей, яким важко ходити. Нове дослідження, проведене в Федеральному університеті Сан-Карлоса, передбачає, що ці дві фізичні риси можуть безпосередньо впливати на втрату швидкості ходи.

"Наш порівняльний аналіз показав, що втрата швидкості ходи відбувалася в основному при наявності черевного жиру і слабких м'язів. Швидкість ходи не знижувалася так різко у літніх людей, у яких був тільки черевної жир або тільки слабкі м'язи ", - сказав автор дослідження Тіаго да Сілва Олександрі.

Уповільнення ходи часто є природною частиною старіння. Однак при швидкому зниженні швидкості ходьби можуть виникнути проблеми з рухливістю. Це може збільшити ризик для літніх людей при виконанні повсякденних дій, таких як перехід вулиці. Повільна хода також може збільшити ризик падіння і привести до поступової втрати самостійності, якщо стан погіршиться.

У дослідженні, опублікованому в журналі Вік і Старіння, аналізувалися дані 2294 осіб у віці 60 років і старше, які брали участь в Англійському поздовжньому дослідженні старіння (ELSA).

Учасники були розділені на чотири групи на підставі даних ELSA за швидкістю ходи і м'язової слабкості (дінапеніі). Групи були наступні: ні дінапенія, ні брюшное ожиріння; тільки брюшное ожиріння; тільки дінапенія; і як дінапенія, так і черевне ожиріння.

На початку дослідження ні у кого з учасників не було проблем з рухливістю або швидкістю ходи. Однак за вісім років спостереження швидкість ходи знизилася у більшості учасників, які страждали на черевний ожирінням.

За словами Роберти де Олівейра Максімо, першого автора роботи, "В учасників з черевним ожирінням і м'язовою слабкістю ми спостерігали втрату 0,15 м / с за восьмирічний період. При таких темпах може наступити момент, коли вони не зможуть перейти вулицю за час, відведений світлофором ".

Запалення, викликане черевним жиром

Дослідники відзначили, що накопичення жиру на животі може викликати запалення , яке витрачає м'язову масу і знижує силу. Попередні дослідження також показали, що ці загальні риси у людей похилого віку пов'язані з підвищеним ризиком падінь, змінами у вуглеводному, глюкозний і обмін холестерину і навіть зі смертю. Однак це перше дослідження, яке зв'язало ці риси з рухливістю.

Це дослідження може допомогти медичним працівникам зрозуміти, що вимір жиру на животі і сили м'язів під час перебування в клініці чи лікарні може допомогти передбачити втрату швидкості ходи у їхніх пацієнтів. { {1}} Це також може допомогти діагностувати проблеми з рухливістю і їх потенційну непрацездатність у літніх людей. На щастя, черевної жир і м'язова слабкість можуть бути усунені за допомогою фізичних вправ і дієти.

Сара Коунлі отримала диплом по дієтотерапії в Академії наук про здоров'я в Лондоні, і їй подобається допомагати іншим, навчаючи зміни здорового способу життя за допомогою особистих консультацій та регулярних публікацій у виданні Doctors Health Press. Ця стаття була вперше опублікована на сайті Bel Marra Health.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...