Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як доглядати за розтягненням зв'язок гомілковостопного суглоба в західному стилі

Четвер, 12 серпня 2021 року

Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба є поширеним типом травм, а не тільки через спорт. Одні кажуть про застосування гарячого компресу, інші вважають за краще використовувати холодний компрес, в той час, як є ті, хто просто підіймає ноги й відпочиває. (Via Dreamstime.com © Martinmark)

Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба — найпоширеніший тип травм, не тільки в спорті. Одні кажуть про застосування гарячого компресу, інші вважають за краще використовувати холодний компрес, в той час, як є ті, хто пропонує надати травмованій стопі підняте положення. Яке з них є найбільш слушним лікуванням? Тут ми ділимося деякими базовими знаннями про ушкодження зв'язок гомілковостопного суглоба.

Цікаво: Китайці страждають в 10 разів більше від розтягнень зв'язок гомілковостопного суглоба, ніж американці.

Ми часто розтягуємо щиколотки під час тренування або при ходьбі по нерівних дорогах. Ми також бачимо, як люди розтирають щиколотки, носячи високі підбори або взуття на платформі. Багато розтягнень зв'язок гомілковостопного суглоба виникають при спуску з нерівного тротуару або бордюрів.

Статистика показує, що кожен день близько 30 000 американців звертаються за медичною допомогою через вивих кісточок. У Китаї це число в 10 разів вище. Вивих щиколотки може привести до надмірного розтягнення або розриву зв'язки навколо суглоба. У більш важких випадках, це може викликати переломи кісток навколо суглоба.

Традиційна китайська медицина (ТКМ) і західна медицина використовують різні підходи до лікування розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба. На спортивному майданчику вас навчать використовувати RICE, що розшифровується як Rest, Ice, Compression і Elevation (відпочинок, лід, компресія і підняте положення). Західний підхід полягає в нерухомому стані після травми.

Підхід ТКМ полягає в тому, щоб енергійно розтирати розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба, щоб мобілізувати ці (життєву енергію) і стимулювати кровообіг в цій області. Це може бути болісно, тому ТКМ використовує мазь під назвою Dit Da Jow (跌打 酒), яка добре відома в колах бойових мистецтв і містить природне полегшення болю за допомогою певних ефірних олій.

Хоча східний і західний способи розрізняються, але висновок однаковий — якщо кістка зламана, необхідно зробити рентгенівський знімок перед застосуванням компресу або масажу.

Як визначити тяжкість травми розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба?

Використання підходу RICE

Якщо ви почуєте звук як «плеск», то зв'язка може бути повністю розірвана. Якщо ви чуєте «тріскучий» звук, це ознака перелому кістки, більш серйозної травми.

Якщо біль не серйозний і немає синців або почервоніння, можна відпочити вдома і стежити за травмою. Якщо місце травми стає червоним, опухло, забите і болюче протягом декількох годин, негайно зверніться до лікаря.

Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба або щось більш серйозне? Якщо ви почуєте звук як «плеск», то зв'язка може бути повністю розірвана. Якщо ви чуєте «тріскучий» звук, це ознака перелому кістки, більш серйозної травми. (Via dreamstime.com©Mariagroth)

Як доглядати за розтягуванням зв'язок гомілковостопного суглоба

Треба лягти і негайно накласти холодний компрес. Під час сну або відпочинку покладіть подушку під ногу і підніміть її приблизно на 10 см вище серця. Це дозволяє крові текти назад, що допомагає зменшити набряк і біль.

Мета нерухомого відпочинку — відпочити і зменшити рух. Якщо зв'язка порвана, ходьба посилить травму. Якщо трапився перелом кістки, рух збільшить ризик зсуву перелому. Це може ускладнити лікування і може знадобиться хірургічне втручання, що призведе до більшого фізичного болю, дорогого лікування і, можливо, тривалої реабілітації.

Різниця між холодним і гарячим компресами

Взагалі, холодний компрес використовується протягом 24-48 годин після травми. Це для зупинки кровотечі, набряку і зменшення болю. Через 24 години можна використовувати гарячий компрес для поліпшення кровообігу.

Спробуйте прикласти холодний компрес протягом декількох хвилин після розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба. Використовуйте пакет з льодом або холодний мокрий рушник. Холод звужує кровоносні судини і зменшує внутрішню кровотечу, набряк, біль і судоми. Ви можете використовувати рушник, щоб обернути кубики льоду або мішечок замороженого продукту з холодильника і прикласти його до пошкодженої ділянки.

Інший варіант — покласти кубики льоду в поліетиленовий пакет, налити в пакет воду і помістити пакет на пошкоджену ділянку. Будьте обережні, щоб не класти кубики льоду безпосередньо на шкіру, щоб уникнути обмороження.

Крик може вказувати на перелом кістки або розрив зв'язки. Якщо ви чуєте «тріскучий» звук, це ознака перелому кістки, більш серйозної травми. (dreamstime.com © Seventyfourimages)

Якщо у вас немає пакета з льодом, ви можете використовувати рушник, просочений холодною водою, і прикласти його до травмованої ділянки, або налити в миску холодну воду, щоб опустити в неї ногу. Накласти холодний компрес на пів години, зачекати годину, а потім повторити.

Краще прикладати гарячий компрес через 24 години після розтягування. Гарячий компрес є протилежністю холодному компресу. Використовуйте теплий пакет або гарячий рушник і нанесіть його безпосередньо на травмовану ділянку. Ви також можете використовувати теплий оцет або тепле вино для полегшення кровообігу і зняття набряклість і біль. Прикладати гарячий компрес максимум на 20 хвилин, і робіть це два рази на день.

Джерело: Nspirement

Comments   

загрузка...