П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нове керівництво лікарям Великобританії : призначати медитацію та самодопомогу перед запропонуванням антидепресантів

Середа, 24 листопада 2021 року

Недатована архівна фотографія, на якій зображена жінка, що сидить на лавці. (PA)

Людям, які страждають від менш важкої депресії, перш ніж призначати їм антидепресанти, слід пропонувати низку варіантів, повідомили лікарі у Великій Британії.

Згідно з проєктом керівництва, опублікованим у вівторок Національним інститутом охорони здоров'я та передового досвіду (NICE), пацієнти можуть вибрати терапію, самодопомогу з підтримкою, групові вправи, групові заняття з розвитку мислення або медитацію.

У новому керівництві, що підлягає обговоренню, лікарям, які лікують легку депресію, пропонується "не пропонувати антидепресанти як першу лінію лікування, якщо це не є перевагою пацієнта".

У діаграмі з 11 варіантів, котрі лікарі повинні пропонувати пацієнтам, які не мають переваг, антидепресанти посіли дев'яте місце.

За повідомленням лікарів, як перше лікування можна буде запропонувати групову когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), яка фокусується на тому, як взаємодіють думки, переконання, установки, почуття та поведінка.

Ще одне втручання, запропоноване комітетом з рекомендацій NICE, — це групова активація поведінки (ПА), яка допомагає людині розпізнати негативні моделі і зосередитися на поведінці, яка пов'язана з поліпшенням настрою.

Індивідуальна ПА або КПТ також може бути запропонована поряд із груповою медитацією, груповими вправами та консультуванням.

Але якщо у пацієнта є точні переваги або досвід попереднього лікування, лікарям рекомендується підтримати його рішення, якщо тільки вони не стурбовані тим, що метод лікування не підходить для даного випадку.

При призначенні ліків для лікування депресії лікарям необхідно буде пояснити причини, з яких вони пропонують ліки, та обговорити з пацієнтом очікувані переваги, а також можливі побічні ефекти та ефекти скасування.

На відміну від лікування легкої депресії, лікарі, які лікують тяжку депресію (https://www.nice.org.uk/guidance/GID-CGWAVE0725/documents/supporting-doc... pdf), повинні починати з антидепресантів, а також індивідуальної когнітивно-поведінкової терапії перед тим, як пропонувати консультації, психотерапію, самодопомогу з підтримкою або групові вправи.

У посібнику також містяться рекомендації про те, як допомогти людям успішно припинити приймання антидепресантів.

NICE заявив, що проєкт був в основному розроблений до пандемії коронавірусу і попросив зацікавлені сторони порушити будь-які питання, пов'язані з пандемією, які, на їхню думку, мають бути взяті до уваги.

Згідно з результатами останнього дослідження, проведеного Управлінням національної статистики https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/wellbeing/articles/c..., влітку 2021 приблизно кожен шостий (17 відсотків) дорослий у віці 16 років і старше у Великобританії відчував симптоми депресії в тій чи іншій формі, що вище показників, які спостерігалися до пандемії, коли симптоми відчували 10 відсотків дорослих.

Дані Управління ділових послуг NHS показують, що з жовтня по грудень 2020 року було виписано понад 20 мільйонів антидепресантів — на 6 відсотків більше у порівнянні з тими ж трьома місяцями 2019 року.

З 2015 використання антидепресантів неухильно зростає.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...