• Нове життя старого фільму в мультфільмі «Ку! Кін-дза-дза»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 9 квітня 2013 року
 
11 квітня в українському прокаті можна подивитися сіквел фантастичного комедійного фільму 80-х «Кін-дза-дза» режисера Георгія Данелії — «Ку! Кін-дза-дза». Через двадцять сім років після прем'єри фільму, Георгій Данелія зняв продовження історії про планету Плюк, але вже в анімаційному жанрі.

«30 років тому ми з Резо Габріадзе полетіли на планету Плюк з галактики Кін-дза-дза і розповіли, що ми там побачили, — розповів про свій мультфільм Георгій Данелія. — Сім років тому я ще раз злітав на Плюк, але вже з іншими соратниками, і дізнався про неї дещо нове».

Зняти мультфільм Георгій Данелія мріяв з дитинства. І сім років тому він приступив до втілення своєї мрії. Йшли роки, одні продюсери змінювали інших через перебій у фінансуванні, але режисер не зрадив своїй мрії. У цьому йому допомагали шістдесят художників-аніматорів. І ці труднощі зробили цей мультфільм особливо цінним.

«Я дуже не люблю говорити, про що фільм. Тому що у фільм вкладається багато, і кожна сцена, кожен образ — для автора живі. І тому чотирма фразами все пояснити у мене не виходить. Тобто я можу, але це для мене дуже нудно», — говорить автор і режисер Георгій Данелія.

Те, що режисер у свої 82 роки освоїв новий жанр, нікого з його колег не здивувало. За Георгієм Данелією за всі роки роботи в кіно міцно закріпилася слава геніального режисера у всіх областях.

«Коли я дізнався, що Данелія робить мультфільм, я абсолютно не здивувався. Я думаю, що Гергій Миколайович може собі дозволити працювати в будь-якому жанрі. Я б не здивувався, якби він для студії World Disney робив якийсь ігровий атракціон для парку», — зізнався продюсер мультфільму Костянтин Ернст.

Російські мультфільми, як і російський кінопродукт у цілому, завжди вирізняється з переліку Голлівудських анімаційних фільмів. В основному, як стверджують російські актори та кінокритики, це стосується глибини думки та ідеї автора.

«Ось також як відрізняється те кіно, яким ми пишаємося, з російським характером, з російським гумором, з російськими мізками, з російським "заради чого". Також відрізняється цей мультфільм від усіх інших», — сказав актор і продюсер Леонід Ярмольник.

А сама історія мультфільму «Ку! Кін-дза-дза» починається з того, що всесвітньовідомий віолончеліст Володимир Чижов і його двоюрідний племінник Толік зустріли на засніженій вулиці дивну людину — Ромашку, який запропонував їм натиснути на пульті якісь цифри. В одну мить обидва опинилися на дивній пустельній планеті Плюк, де мешкають не менш дивні жителі.

«За формою, по гумору, по приколам — це чудовий дитячий мультфільм. Просто щось глибинно-асоціативне, те, що там вкладається між рядків і що можна додумати, маючи життєвий досвід — це прийде пізніше», — продюсер Леонід Ярмольник.

Озвучили мультфільм актори Микола Губенко та Олександр Адабашьян, голосом сина Євгена Леонова — Андрія Леонова заговорить бродячий артист Уеф.

Підписатися:

Коментарі