ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біографічна стрічка «Хічкок» скоро в кінотеатрах

Велика Епоха
В український прокат 21 лютого виходить біографічний фільм англійського режисера Саші Джервасі «Хічкок» про життя і творчість знаменитого режисера і майстра трилера.

Постер «Хічкок»
Постер «Хічкок»
У фільмі показано період життя Альфреда Хічкока (Ентоні Хопкінс), коли режисер перебував на вершині своєї творчої зрілості та популярності. В кінці 50-х у процесі пошуку чогось нового майстер вирішує зняти свою знамениту психологічну драму-жах «Психо» (1960 року). Однак у той час спонсорувати цей фільм про маніяка-вбивцю відмовилася навіть студія Paramount, яка завжди підтримувала свого режисера-улюбленця. Тоді в пошуках фінансування Хічкок вирішує закласти свій будинок.

Режисер Саша Джервасі зробив наголос у своїй картині на особисте життя Хічкока, його стосунки з дружиною і вірною супутницею Альмою Ревілль (Хелен Міррен), яка була також для метра жахів монтажером, сценаристом і першим критиком.

Сучасники характеризували Альфреда Хічкока, як жорстокого жартівника, який здатний був посадити гостей на подушки, що видають непристойні звуки, подарувати дівчині іграшку в труні, а також запросити гостей нібито на костюмований бал-маскарад, а насправді на ділову зустріч. Страждаючи надмірною вагою, Хічкок усе ж не відмовляв собі смачно поїсти і випити гарного вина.

«У його житті справді не було нічого, крім їжі, вина і кіножартів, — говорив Маршал Шломо (керівник сценарної групи «Психо»).

Бюджет фільму «Психо» склав усього 800 тисяч доларів, і робота над картиною стала певним експериментом для Хічкока.

«Мені хотілося перевірити, чи зможу я зробити фільм у фінансових межах телевізійного фільму, — розповідав режисер. — Нашому марнославству надзвичайно лестить здатність кіномистецтва впливати на почуття мас. І «Психо» в цьому відношенні може вважатися удачею. Аудиторію потряс не задум, не велика акторська майстерність і нелюбов до бестселеру, за яким був поставлений фільм. Це зробило чисте кіно».

Улюбленим прийомом Альфреда Хічкока була зйомка з точки зору персонажа, що дозволяла глядачеві знаходитися ніби «у шкурі» героя. Саме цей прийом став візитною карткою метра трилерів і жахів разом з незвичайними ракурсами і точками зйомок, а також непередбачуваним рухом камери.

Уважається, що саме Хічкок винайшов швидкий монтаж кадрів, який він застосував у сцені вбивства в душі у фільмі «Психо».

Іменитий режисер любив також зніматися у своїх фільмах в епізодичних ролях: то в якості випадкового перехожого, то відображеним на рекламному щиті, то в ролі простого вуличного роззяви.

Цікавим спостереженням є також те, що Хічкок любив використовувати у своїх фільмах образ «холодних» білявок. На головні жіночі ролі запрошувалися такі акторки, як Марлен Дітріх, Грейс Келлі, Віра Майлз та ін.

За всю свою творчу кар'єру Хічкок зняв 55 повнометражних фільмів, багато з яких стали визнаними шедеврами світового кінематографа.