• «Життя Пі» — в одному човні посеред океану

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 29 грудня 2012 року
 
«Життя Пі» — чергова робота оскароносного тайванського режисера Енга Лі. Це дивовижна за сюжетом і за красою історія про індійського хлопчика і тигра, які волею долі опинилися в одному човні посеред океану. У прокаті стрічка з'явиться 1 січня.

Індійський хлопчик на ім'я Пі вирушає на вантажному кораблі до Канади, куди його батько вирішує переселити родину і весь свій зоопарк. Однак посеред океану корабель зазнає аварії і в живих залишається тільки Пі завдяки тому, що встигає спустити на воду човен. Але, як виявилося, в човні хлопчик опинився не один, разом з ним врятувався і дорослий тигр. Так починається історія складних взаємин людини і хижака і як вони поступово переростають у довірчі відносини.

Кожен кадр — ідеальна за красою картинка. Режисер Енг Лі домігся просто таки зразкових кадрів за композицією і колориту. Все це посилюється 3D технологіями, що дозволяє помістити себе вглиб кадру.

«Я досить довго розбирався з цією новою справою (із форматом 3D, прим. автора), але мені подумалося, що формат 3D можливо допоможе глядачам поглянути на світ по-новому», — розповів творець фільму Енг Лі.

Кінопроцес був досить важким. Головна складність зйомок «Життя Пі» полягає в тому, що в кадрі більшу частину фільму повинен знаходитися живий хижак — тигр. Звичайно, в деяких випадках доводилося використовувати комп'ютерного тигра, тому що деякі епізоди історії неможливо було б зняти з живим звіром.

«Життя Пі» абсолютно точно один з найскладніших проектів, на якому я коли-небудь працював», — зізнався Білл Вестенхофер, керівник візуальних ефектів.

Як розповів Білл, у кіновиробництві було задіяно близько 50 художників, які працювали тільки над шкурою тигра. Це були люди з Лос-Анджелеса, Індії, Ванкувера. Знімальна група постійно стикалася з завданнями, вирішення яких обійшлося неймовірної фізичної і розумової праці.

«Іноді ми були сміливими, а іноді занурювалися у депресію», — зізнався в своєму інтерв'ю Енг Лі.

Але всі ці складнощі виправдовують результат — вийшла майже казкова історія з незвичайним сюжетом, яка отримала схвальні відгуки такого метра кіно, як режисера Джеймса Кемерона.
«Я думаю немає більшого задоволення ніж прийти до кінотеатру на фільм такого майстра як Енг Лі, — впевнений творець« Аватара» режисер Джеймс Кемерон. — Це було вражаюче видовище, сюжет захоплює тебе з початку і технологія 3D безумовно цьому сприяє. Але насамперед це прекрасна режисерська робота».

Тривалість фільму 2,25 ч. Світова прем'єра відбулася 19 грудня.

Підписатися:

Коментарі