ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кіноальманах «Україно, гудбай» українці зможуть побачити з 1 листопада

Велика Епоха
Кіноальманах «Україно, гудбай», до якого увійшли шість короткометражних кіноробіт, з’явиться в українському прокаті 1 листопада.

Кіноальманах «Україно, гудбай»
Кіноальманах «Україно, гудбай»
П’ять українських режисерів представили в рамках альманаху свої художні кінороботи. Режисер Євген Матвієнко представив одразу два фільми — «Побачення» і «Як козаки у космос полетіли»; режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук — фільм «Борода»; режисер Юрій Ковальов — «Пиріг»; режисер Володимир Тихий — «Янгол смерті»; а Мирослав Слабошпицький — «Ядерні відходи».

Як повідомив журнал «Телекритика», автори альманаху «Україно, гудбай» сподіваються, що за державне фінансування, яке складатиме 50% — 4 мільйони гривень, вдасться відзняти ще шістнадцять кінострічок. Також є сподівання, що проект профінансують незалежні продюсери.

Стрічка «Побачення» Євгена Матвієнка розповідає про жінку, яка аби заробити гроші для себе та свого маленького сина, працює одразу на двох роботах — озвучує анімаційні фільми та надає сексуальні послуги телефоном. Один із постійних клієнтів повідомив, що це його останній дзвінок… він їде туди, звідки може не повернутися.

Друга стрічка режисера «Як козаки у космос полетіли» про чоловіка, який грошові проблеми спробував вирішити через брудні грошові махінації, але невдало.

Фільм «Борода» режисера Дмитра Сухолиткий-Собчука про самотнього чоловіка, якого життя штовхає на страшний крок — самогубство.

Режисер Юрій Ковальов представив свій фільм «Пиріг» про непрості сучасні родинні стосунки, адже мати продає горілку підліткам і регулярно віддає відсотки місцевій «криші», а керівник цієї «криши» — її рідний син.

А ось стрічка «Ядерні відходи» українського режисера Мирослава Слабошпицького вперше в історії українського кінематографа отримала престижну нагороду «Срібний леопард» і 5 тисяч швейцарських франків на 65-тому ювілейному кінофестивалі у Локарні. Фільм знімали від початку і до кінця на території Чорнобиля та Прип'яті.