• «Орда» режисера Андрія Прошкіна розповість про легенду

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 16 вересня 2012 року
 
Історична драма «Орда» розповідає про події, які сталися в далекому 14-му столітті, коли середньовічна держава — Золота Орда була на піку свого розквіту. Правив тоді Великою державою одинадцятий хан Орди — другий син хана Узбека Джанібек.
Тоді ж своїми благими справами прославився на всю округу Московський митрополит Алексій. Московського чудотворця запросив до столиці Золотої Орди — Сарай-Бату сам хан Джанібек, щоб зцілити свою сліпу матір ханшу Тайдулу.
За словами режисера картини Андрія Прошкіна, «Орда» — це не історичний фільм.
«Я смикаюсь, коли нашу картину називають історичною, — зізнався творець кінострічки. — Весь час намагаюся сказати, що все-таки це екранізація життєвого сюжету — легенди. Ми швидше думали про міф».
 
«Ми об’єднали 100-150 років в один час, — розповів Андрій Прошкін. — У кіно дуже часто, щоб розповісти те, що тобі здається правдою — ти повинен збрехати. Ти робиш це через якісь перебільшення, десь через применшення, а десь через спотворення».
Головну роль, чудотворця Алексія, зіграв актор Максим Суханов. Режисер картини впевнений, що зробив правильний, хоча і парадоксальний вибір.
«Ми дуже важко шукали людину на цю роль, — зізнався в своєму інтерв'ю Андрій Прошкін. — Тому що тут важлива була не тільки зовнішність, технічність артиста, а ще й, звичайно, особистість».
Можна з упевненістю сказати, що в картині знімалися актори з усіх точок російського сходу. Однак своєю грою Андрія Прошкіна вразили якути.
«Я вражений чудовою акторською школою, яка існує в Якутії, самобутністю цих акторів. Більш того, кількість чудових акторів в Якутії навіть більше, ніж міг вмістити наш фільм», — поділився своїм відкриттям режисер.
Основні натурні зйомки проходили в Астраханській області в період, коли літо було у самому розпалі. Більш того знімальна група потрапила в аномально спекотний рік, що призвело до певних труднощів і перегляду графіка зйомок. За словами режисера, перші два тижні довелося знімати вночі.
Історична кінострічка «Орда» російського режисера Андрія Прошкіна вийде на екрани 20 вересня.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...