• Військова драма «Квіти війни» від режисера Чжана Імоу

  • Середа, 18 липня 2012 року
 
Історична військова драма «Квіти війни» режисера Чжана Імоу («Дім літаючих кинджалів», «Герой»), знята за романом «13 жінок Нанкіна», стала найдорожчою картиною за всю історію китайського кінематографа її бюджет склав 90 млн доларів.
Події фільму «Квіти війни», який скоро вийде в прокат, розгортаються у часи окупації японцями Китаю у 30-ті роки. Головна ідея картини самопожертва. Дуже часто ми не знаємо справжню сутність людини до того часу, поки вона не потрапить у скрутне становище і проявиться її справжнє обличчя.
У сучасному світі практично всі грають якісь ролі, будь то добропорядного громадянина, дбайливого сім'янина, крутого благодійника... Часто бачимо, як нібито хороша в очах оточуючих людина раптом виявляється лиходієм, а той, кого вважали поганим, здійснює вчинки, гідні захоплення.
У картині група дівчат з будинку розпусти міста Нанкіна, рятуючись від японських окупантів, шукає притулок у католицькому монастирі, де також знаходиться американський власник похоронного бюро і десять 13-річних учениць, яким не вдалося покинути місто до його окупації.
Американець, представлений спочатку картини жадібним п'яницею, раптом виступає проти озброєної групи японців і ризикує своїм життям, щоб захистити дівчаток.
Дівчата з борделя переодягаються у форму учениць монастиря і, не боячись наслідків, відправляються до лігва окупантів замість дівчаток, яким було наказано з'явитися на свято, щоб розважати керівний склад японської армії.
Картина показує високу силу духу у людей, які за всіма ознаками не здатні на подвиг, а також, що не завжди ми можемо побачити глибокий зміст за зовнішньою формою, яку бачать очі.

Ігор Борзаковський

Підписатися:

Коментарі