• Український альманах картини «Закохані у Київ» стартує в кінотеатрах 9 лютого

  • Неділя, 5 лютого 2012 року
 

Вісім короткометражних фільмів під назвою «Закохані у Київ» вийде на широкий екран 9 лютого.

Український альманах картини «Закохані у Київ» стартує в кінотеатрах 9 лютогоЦя кіноробота — продукт молодих українських режисерів. Стрічки збудовані на віковій хронології, починаючи з фільму «Три слова» режисера Іллі Власова і завершуючи роботою Тараса Ткаченка «Собачий Вальс» з Адою Роговцевою у головній ролі.

Сім режисерів (Ілля Власов, Тарас Ткаченко, Артем Семакін, Денис Гамзін, Валерій Бебко, Ольга Гібелинда, Олег Борщевський) працювали над альманахом, знімаючи короткометражки в абсолютно різних жанрах — від романтичної комедії до жахів. Кожна стрічка показує українську столицю очима своїх героїв.

«Закохані у Київ» — фільм про людей. Ми хотіли показати світовому кіноглядачу, що й в Україні люди закохуються і переживають так само, як і в будь-якому іншому місті світу, у всіх людей на Землі однакові радості й проблеми», — сказав продюсер проекту Володимир Хорунжий.

Підготовка до знімального періоду почалася ще навесні 2010 року, коли після конкурсу на кращі сценарії для новел про Київ з 90 були обрані вісім. Кожен режисер мав вкластися в три знімальних дні й певний бюджет, але це не завадило творцям задіяти в своїх роботах таких акторів, як Віталій Лінецький, Артем Семакін, Георгій Хостікоєв, Олександр Яценко, Ілля Ісаєв та ін.

Зіграти разом з професійними акторами пощастило й зіркам українського шоу-бізнесу — українська модель, співачка і телеведуча Дарія Астаф'єва знялася в ролі відьми, а співакові Івану Дорну потрібно було показати всі почуття і переживання молодої людини, яка за драматичним збігом обставин зустрічає дівчину.

Світова прем'єра кіноальманаху «Закохані у Київ» відбулася в Монако на Міжнародному кінофестивалі в травні 2011-го, після чого стрічку подивилися в Каннах.

«Закохані у Київ» увійшов до десятки кращих фільмів на вісімдесят шостому Російському Міжнародному Кіноринку. Робота режисера Тараса Ткаченка «Собачий вальс» отримала премію імені Миколи Шустова на Одеському міжнародному кінофестивалі як кращий український фільм. А на фестивалі в Бодега Бей (США) високо оцінили кінороботу Ольги Гібелинди «Дещо», для якої робота в якості режисера в альманасі стала дебютною.

Бюджет фільму склав $ 1 млн. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...